Dave Joerger na wylocie z Sacramento Kings?

Paweł Mocek Newsy 7

Z powodu różnic w filozofii Dave’a Joergera i zarządu Sacramento Kings, posada trenera Króli jest zagrożona – raportuje Chris Haynes z Yahoo Sports. Chodzi głównie o podział minut pomiędzy weteranów i młodych zawodników. Szczególnie zarządowi nie podoba się to, że dużej liczby minut nie dostaje Marvin Bagley. Zawodnik wybrany z 2. wyborem draftu jest w rotacji za Nemanją Bjelicą.

Front-office Kings postrzegał obecny sezon za „sezon rozwojowy”, w którym ogrywani będą młodzi zawodnicy. Tymczasem stawiając także na weteranów, Królowie bardzo dobrze zaczęli rozgrywki, ale niekoniecznie wyniki są w tym momencie priorytetem organizacji. Zarząd otwarcie poprosił Joergera o większą liczbę minut dla Bagleya. Marginalną rolę w tym sezonie ma także między innymi Skal Labissiere. Sfrustrowani są także niektórzy zawodnicy Kings, narzekając na brak stabilizacji, jeśli chodzi o ich role w zespole.

7 Komentarze

 1. Przetłumaczę – „Nie interesuje nas wygrywanie tylko tankowanie aby zgarnąć jak najwyższy nr. w drafcie”

  1. Tylko, że Kings w tym roku nie mają swojego picku w 1.rundzie, więc tankowanie nie ma sensu 😉

   1. Właśnie nie mają picku więc nie mają po co tankować i póki co nieźle im idzie. Ale skoro chcą ogrywać młodzież to po co podpisywali Bjelice? Drugi numer draftu gra średnio 22minuty, to chore.

   2. Rzeczywiście – zapomniałem. No cóż w sumie to dobrze, bo jest szansa że moi Heat będą gorsi

 2. ale to niestety Kings … idzie im … więc trzeba coś spieprzyć

 3. Jestem w szoku, w końcu kiedy Kings zaczęli dobrze grać, zarząd chce zwolnić porządnego trenera, masakra, ale z perspektywy fana Spurs, to dobra dla mnie wiadomość

 4. Pingback:Zapowiedź: Nuggets vs. Bucks, Mavericks walczą o piąte kolejne zwycięstwo - NBA Labs – strona o koszykówce NBA. Wyniki, aktualności, relacje i analizy.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *