Garść statystyk – tydzień 9

Marta Kiszko Garść statystyk Inne Strona Główna 0

Statystyk nie było przed dłuższą chwilę, za co przepraszam. Wracamy na dobre z cotygodniowym materiałem. W dzisiejszym statystycznym odcinku przeczytacie o niesamowitym LeBronie, rozczarowujących Thunder, osiągnięciach Chrisa Paula, a także dowiecie się którzy środkowi, skrzydłowi i obrońcy najlepiej wypadli w tym tygodniu. Zapraszam na przegląd numerków w dziewiątym tygodniu NBA:

• Rockets i Warriors to jedyne dwie drużyny w lidze, które od zeszłego sezonu dwa razy zaliczyły dwucyfrowy streak zwycięstw,
  • DeMarcus Cousins pierwszy mecz NBA rozegrał w 2010/11 i od tamtego momentu zebrał 115 fauli technicznych. Najbliższy wynik do niego ma Russell Westbrook (84). Boogie w tym sezonie dostał już 9 techników,
  • Rajon Rondo jest jedynym graczem, który od 10 lat regularnie w sezonie notuje przynajmniej jedno triple-double,
  • Warriors przeciwko Trail Blazers oddali jedynie 20 prób zza łuku przez cały mecz. W tym roku to najniższy wynik oddanych rzutów za trzy,
  • James wyrównał swój rekord asyst w meczu z Hawks (17),
  • Kristaps Porzingis został jedynym graczem w historii z 35 punktami, 10 zbiórkami, 5 blokami i 5 skutecznymi rzutami zza łuku,
  • Victor Oladipo ma lepsze statystyki jako gracz Indiana Pacers niż Paul George w zeszłym sezonie – ma więcej punktów, asyst, przechwytów i ma lepszą skuteczność,
  • Big three OKC w meczu z Pacers zagtało w pierwszej połowie na skureczności 28.6%. Westbrook, Anthony i George rzucili razem 17 punktów,
  • Lou Williams przeciwko Washington Wizards zdobył po raz 9 w tym sezonie +20 punktów wychodząc z ławki. To najlepszy wynik wśród zawodników, a Williams ma szansę pobić swój rekord z poprzedniego roku, w którym rozegrał aż 30 spotkań z dorobkiem punktowym powyżej 20,
  • W meczu OKC – Pacers najbardziej efektywnym lineupem Thuder był ten złożony z Feltona, Fergusona, Granta, Huestisa i Pattersona (26-17 w 10 minut),
  • Boston Celtics grając przeciwko Denver Nuggets mieli skuteczność 59.5%. To najlepszy wynik od 11 listopada 2013, gdy Celtics mieli skuteczność 60% w meczu z Orlando Magic,
  • Rockets zaliczyli run 25-0 przeciwko Hornets w pierwszej połowie i jest to ich największy run od czasów 1997, gdzie byli 27-0 w staciu z Golden State Warriors,
  • W meczu Cavaliers-Lakers JR Smith przesunął się o jedno oczko na liście najlepszych strzelców za trzy punkty w historii NBA. Smith ma na koncie 1832 trójki i wyprzedził Chaunceya Billupsa (1830),
  • W tym samym spotkaniu LeBron James zanotował swoje 59. triple-double i zrównał się z Larrym Birdem. Jednak dwa i trzy dni później w pojedynkach z Utah Jazz i Washington Wizards znów to zrobił i w tej chwili ma na swoim koncie 61. TD. W tym sezonie zaliczył cztery potrójne zdobycze,
  • Kevin Durant w meczach bez Stepha Curry’ego notuje 31.2 punktów, 9.6 zbiórek, 7.4 asyst,
  • Chris Paul jest jedynym graczem od czasów Dennisa Rodmana i jego Bulls w 1995/96, który startował i wygrywał swoje pierwsze 13 spotkań będąc w nowej drużynie,
  • Thriller zakończony trzema dogrywkami pomiędzy Thunder i 76ers pozwolił OKC na streak 17 zwycięstw nad drużyną z Philadelphii. To najdłuższa seria pomiędzy dwiema drużynami NBA,
  • Erik Spoelstra pobił rekord zwycięstw Pata Rileya (454) jako szkoleniowca Heat. Obecny trener Miami ma na koncie 454 wygranych spotkań,
  • W spotkaniu Trail Blazers – Hornets, Nicolas Batum zdobył 18 punktów w trzeciej kwarcie. W tym sezonie jeszcze nie rzucił w jednym spotkaniu więcej niż 17 oczek,
  • Carmelo Anthony w meczu przeciwko Knicks nie rzucił ani jednego punktu w drugiej połowie. Jako gracz Knicks miał cztery takie występy,
  • Chris Paul przegonił Kobe’go Bryanta na liście graczy z największą ilością przechwytów. Paul jest 15. zawodnikiem w tabeli, na swoim koncie ma 1945 steali,
  • 19853 – tyle asyst zostało rozdanych od początku sezonu,
  • Najwyższy plus/minus w tym tygodniu należy do DeMara DeRozana (+38) w wygranym meczu przeciwko Brooklyn Nets, najniższy do Franka Kaminsky’ego (-38) w przegranym starciu z Houston Rockets,
  • Najlepiej punktującym centrem w tym tygodniu był Joel Embiid (31.0 punktów), najskuteczniejszym – Clint Capela (86.7%, statystyka powyżej 20 minut na mecz), najlepiej rzucającym za trzy – DeMarcus Cousins (60%), najlepiej zbierającym – DeAndre Jordan (18.3), a asystującym – Joel Embiid (7.0). Najwyższy plus/minus mają ex aequo Jonas Valanciunas i Mason Plumlee (+14),
  • Najlepiej punktującym skrzydłowym w tym tygodniu był Kevin Durant (32.0), najskuteczniejszym – Jordan Bell (81.8%), najlepiej rzucającym za trzy – Trey Lyles (66.7%, statystyka powyżej przynajmniej 4 prób w tym tygodniu), najlepiej zbierającym – Giannis Antetokounmpo (11.3), asystyującym – LeBron James (13.5). Najwyższy plus/minus ma Serge Ibaka (+16.7), a zaraz za nim jest jego kolega z drużyny, pierwszoroczniak OG Anunoby (+16.5),
  • Najlepiej punktującym obrońcą w tym tygodniu był Kyrie Irving (28.7), najskuteczniejszym – Jose Calderon (65.4%, statystyka powyżej 20 minut na mecz), najlepiej rzucającym za trzy – George Hill (66.7%, statystyka powyżej przynajmniej 4 prób), najlepiej zbierającym – Russell Westbrook (11.5), asystującym – również Brodie (10.3). Najwyższy plus/minus spośród guardów należy do Isaiaha Canaana (+19.0), ale zawodnik rozegrał tylko jeden mecz. Za nim jest David Nwaba (+18.7), który w tym tygodniu wystąpił w trzech meczach.