Jamal Crawford w Phoenix Suns

Marta Kiszko Newsy 4

Jamal Crawford dołącza do Phoenix Suns za minimum dla weterana. Zawodnik podpisał jednoroczną umowę z klubem Arizony, na mocy której zarobi 2.4 mln dolarów.

Crawford wkracza w swój 19 sezon na parkietach NBA. Dla gracza będzie to ósmy klub w karierze. Wcześniej występował w barwach takich klubów, jak Golden State Warriors, Portland Trail Blazers, Atlanta Hawks, czy Chicago Bulls. Najdłużej jednak zagrzał miejsce w LA Clippers, dla których rozegrał pięć sezonów oraz New York Knicks, gdzie również występował przez pięć lat. W sezonie 2017/18 był zawodnikiem Minnesoty Timberwolves, których wspierał z ławki.

Podpisując Jamala Crawforda, Phoenix Suns muszą oczyścić swój roster, redukując liczbę zawodników z 17 do 15. Jeżeli zespół chce zamknąć skład na 17 graczach, dwóch z nich musi być na kontraktach two-way.

4 Komentarze

 1. Bardzo dobra wiadomość , przyda się weteran wśród obrońców 🙂

 2. tylko on jest podobno opcją na PG ?
  * co do zawodników wykasowanych z rostera : D. Artheur, Shaq Harrison i prawdopodobnie Davon Reed.

  1. Trochę ciekawy byłem co pokaże Harrison , reszty nie żałuję , Arthur był pewniakiem do zwolnienia bo nawet nie trenował z drużyną…
   Mam jednak nadzieję że Crawford nie będzie nominalnym PG , wchodzący z ławki na pozycje 1-2 ok , sądzę że w ciągu miesiąca w Phoenix zamelduje się Scary Terry

 3. Według nowych doniesień (m.in. hoopshype.com) Suns wystosowali w przeciągu kilku ostatnich dni trzy oferty , wszystkie składały się z jednego drugo rundowego picka za : TJ McConella , Spenca Dinwiddiego, Pata Beverleya…. wszystkie odrzucone w przeciągu ułamka sekundy ….

  Około 3-4 dni temu natomiast świeżo po zwolnieniu RMD, Jones próbował przedstawić się szerszej publiczności pozyskując Terrego Roziera za cenę dwóch 2rd picków, Danny Ainge rzekomo śmiał się dłużej niż zwykle.

  Wg dziennikarza Johna Gambadorro, Scary Terry byłby najlepszym z teoretycznie dostępnych PG dla Suns i poprawiłby ich tegoroczny bilans o nawet 10 wygranych spotkań.

  Moje pytanie : Skoro zarówno Suns jak i cała reszta ligi wiedzą, jak bardzo desperacko potrzebują klasowego rozgrywającego, czemu oferują jeden lub dwa drugo rundowe picki zamiast np. Bendera + dwa 2rd picki czy też 1st rd pick w solidnym zastrzeżeniu lub pick z dalszej przyszłości, powiedzmy 1st rd ’21 czy ’22 ? Podobno okres przebudowy się skończył i pora wygrywać …

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *