Jimmy Butler odrzucił przedłużenie kontraktu od Minnesoty Timberwolves

Marta Kiszko Newsy 0

Jimmy Butler odrzucił przedłużenie kontraktu od Minnesoty Timberwolves, do których trafił w noc draftu 2017.

Wolves zaoferowali Butlerowi czteroletnie przedłużenie umowy o wartości około 110 mln dolarów, ale zawodnik nie przyjął tych warunków. Jego kontrakt wygasa po sezonie 2019/20. Butler będzie mógł wówczas skorzystać z opcji zawodnika.

Nie zostało oficjalnie powiedziane, dlaczego Butler nie przystał na propozycję nowych warunków. W kuluarach mówi się o tym, że zawodnik Wolves nie jest zadowolony ze swoich zespołowych kolegów i narzeka na etykę pracy Karla-Anthony’ego Townsa oraz podejście i zaangażowanie w obronie Andrew Wigginsa.

Z drugiej strony, Jerry Zgoda z The Star Tribune sugeruje jednak, że z perspektywy gracza lepiej byłoby podpisać nową umowę w 2019 roku, bowiem wtedy Butler będzie mógł otrzymać pięcioletniego maxa.

Butler w swoim pierwszym sezonie w trykocie Minnesoty Timberwolves notował średnio 22.2 punkty, 5.3 zbiórki oraz 4.9 asyst na 36.7 minut na parkiecie. W minionych rozgrywkach miał najlepszą skuteczność z gry w całej karierze – rzucał na poziomie 47.4%. Wystąpił w 59 spotkaniach. W lutym nabawił się urazu łąkotki, który wykluczył go z gry na ponad miesiąc.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *