Joakim Noah zwolniony z Knicks

Paweł Mocek Newsy 0

New York Knicks ogłosili w oficjalnym oświadczeniu, że zwolnili Joakima Noaha. Adrian Wojnarowski z ESPN dodaje, że spłata pozostałości umowy Francuza zostanie rozłożona dzięki stretch provision.

14 października, 1:10:

Noah nie zgodził się na wykupienie części swojego kontraktu, przez co Knicks w tym roku będą płacili mu 18,5 miliona dolarów, a w kolejne 3 lata (od sezonu 2019/20 do 2021/22) Francuz będzie otrzymywał po 6,4 miliona.


New York Knicks mają w planach zwolnienie Joakima Noaha przed początkiem sezonu 2018/19, jeśli na horyzoncie nie pojawi się możliwość wymiany – raportuje Stefan Bondy z The New York Daily News.

Już tego lata informowano o planach Knicks wobec Francuza, które zakładały w każdym wypadku wykupienie jego umowy. Nowojorczycy chcieliby namówić Noaha na zrezygnowanie z jak największej części jego pozostałego wynagrodzenia.

Dwa lata temu, Knicks podpisali z Noahem czteroletnią umowę wartą 72 miliony dolarów. Praktycznie niewykonalne jest oddanie gdzieś pozostałych 38 milionów z jego kontraktu, więc niedługo Francuz zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *