Labs Raport: 41 punktów Clutch-Lillarda przybliża Blazers do #3, 10. kolejna wygrana Rockets

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 0

8 spotkań rozegrano ubiegłej nocy i tylko dwa z nich nie miały większego znaczenia dla układu sił w playoffach. Damian Lillard był nie do zatrzymania w czwartej kwarcie, zdobył łącznie 41 punktów i przybliżył Blazers do utrzymania 3. pozycji na Zachodzie. Nuggets przegrali w Toronto mecz, który spokojnie mogli wygrać i są już w bardzo trudnej sytuacji. Swoje nadzieje podtrzymują nadal za to LA Clippers, którzy odnieśli wygraną w potyczce z Bucks.

Cleveland Cavaliers zostali w Miami zatrzymani na 79 zdobytych punktach i mają tylko pół meczu przewagi nad 76ers i Pacers. Ci drudzy wygrali wczoraj w Oakland, gdzie gospodarze po raz ostatni nie mieli do dyspozycji żadnego All-Stara. Wizards pokonali Spurs, a kontuzji kolana w tym meczu odniósł LaMarcus Aldridge. Dla formalności – Rockets wygrali po raz 10. rzędu. Zapraszam na Labs Raport.

Damian Lillard absolutnie przejął mecz w czwartej kwarcie, zdobył w niej 20 ze swoich 41 punktów i poprowadził Blazers do kolejnego niezwykle ważnego zwycięstwa. Po wygranych nad Thunder i teraz nad Pelicans, Portland jest już bardzo blisko zapewnienia sobie rozstawienia z numerem 3. Jusuf Nurkić miał 21 punktów i 10 zbiórek.

Pelicans prowadzili 11 punktami w trzeciej kwarcie, ale w czwartej nie potrafili znaleźć sposobu na ofensywę Blazers. Anthony Davis miał 36 punktów, 14 zbiórek i 6 bloków, Jrue Holiday zaliczył triple-double – 21 punktów, 11 asyst i 11 zbiórek – ale Pelicans przegrali drugie spotkanie z rzędu.

Portland Trail Blazers @ New Orleans Pelicans, 107-103

Denver Nuggets prowadzili wchodząc w czwartą kwartę arcyważnego meczu, ale końcówka należała do Toronto Raptors, którzy na minutę przed końcem powiększyli różnicę do 10 punktów i nie oddali wygranej. 12 punktów w ostatniej ćwiartce zdobył Jakob Poeltl, a w całym meczu po 15 punktów mieli DeMar DeRozan, Jonas Valanciunas i Fred VanVleet.

Nikola Jokić miał 29 punktów i 16 zbiórek, Paul Millsap dodał 20 punktów, ale Nuggets przegrali po raz 4. w ostatnich 6 spotkaniach i tracą 2 mecze do ósmej w tabeli Minnesoty. W meczu kluczowa okazała się ławka Raptors, która wypunktowała swoich przeciwników 53-29.

Denver Nuggets @ Toronto Raptors, 110-114

Washington Wizards zdobyli 38 punktów w drugiej kwarcie i od tamtego czasu spokojnie kontrolowali mecz z San Antonio Spurs aż do samego końca. Markieff Morris trafił wszystkie 7 rzutów z gry i zdobył 15 punktów. Spurs przegrali dopiero po raz drugi w ostatnich 8 spotkaniach, jednak gorszą wiadomością jest dla nich kontuzja kolana LaMarcusa Aldridge’a, po której ten musiał zejść do szatni.

San Antonio Spurs @ Washington Wizards, 106-116

Miami Heat prowadzili 54-34 do przerwy i nigdy nie byli zagrożeni, wygrywając blow-outem w meczu z Cavaliers. Goście zostali zatrzymani na 78 punktach po tym, jak w 4 ostatnich spotkaniach zdobywali ich zawsze ponad 120. Kelly Olynyk miał 19 punktów dla Heat, którzy wskoczyli na 7. pozycję w tabeli Wschodu. LeBron James zdobył 18 punktów, a Kevin Love nie grał w drugiej połowie po tym, jak w pierwszej oberwał łokciem i został umieszczony w protokole wstrząśnienia mózgu.

Cleveland Cavaliers @ Miami Heat, 79-98

LA Clippers mieli 16 punktów przewagi w drugiej kwarcie, ale trzecią 26-16 wygrali Bucks i w końcówce to gospodarze musieli ich gonić. Czwarta kwarta była jednak popisem Clippers, którzy zatrzymali w niej rywala na 16 zdobytych punktach i odnieśli bardzo ważną wygraną. Wciąż mają tylko jedną przegraną więcej niż Minnesota i utrzymują się w wyścigu po playoffy.

Tobias Harris zdobył 19 punktów, 12 punktów i 16 zbiórek miał DeAndre Jordan, a 16 oczek dodał Lou Williams. Dla Bucks 26 punktów miał Giannis Antetokounmpo, 22 dodał Khris Middleton, ale rozpoczynając 4-meczową serię wyjazdową po Zachodzie od porażki, Kozły spadły ponownie na 8. pozycję na Wschodzie.

Milwaukee Bucks @ LA Clippers, 98-105

Kevin Durant i Draymond Green powinni wrócić już w czwartek, ale dziś Warriors grali jeszcze bez żadnego All-Stara i przegrali u siebie z Indianą Pacers. Victor Oladipo miał 24 punkty, po 17 punktów zdobyli Thaddeus Young oraz Bojan Bogdanović, a Pacers idą krok krok z Philadelphią 76ers w walce o pierwszą czwórkę Wschodu. Dla Warriors 12 oczek miał Nick Young.

Indiana Pacers @ Golden State Warriors, 92-81

Houston Rockets wykorzystali wizytę kolejnego słabego rywala i przedłużyli swoją serię wygranych do 10 z rzędu. Pod nieobecność Jamesa Hardena (odpoczynek), 31 punktów zdobył Eric Gordon, 21 dodał Trevor Ariza, a powracający po trzech meczach przerwy Chris Paul miał 13 punktów i 10 asyst. 22 punkty dla gości zdobył Lauri Markkanen. Rockets po raz trzeci w tym sezonie są na dwucyfrowej serii wygranych.

Chicago Bulls @ Houston Rockets, 86-118

Dallas Mavericks prowadzili 18 punktami na 3:44 przed końcem i choć bardzo się starali, by to spotkanie jeszcze przegrać (run 17-4 Kings), to ostatecznie wyjechali z Sacramento ze zwycięstwem. Harrison Barnes zdobył 20 punktów, a 19 dodał Dennis Smith Jr.

Dallas Mavericks @ Sacramento Kings, 103-97