Labs Raport: Christmas Day! Warriors znowu lepsi od Cavaliers, 5. kolejna wygrana Thunder

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 0

5 meczów rozegrano ubiegłej nocy… ale to wie każdy. Przecież za nami Christmas Day! Jedyna taka noc w roku dała nam sporo emocji, także w najbardziej oczekiwanym spotkaniu. Kevin Durant nie ugościł LeBrona Jamesa barszczem i pierogami, a nagrodził go kilkoma blokami i jego Warriors po zaciętym spotkaniu wygrali pierwsze starcie z Cavaliers. W Oklahomie Thunder wygrali po raz 5. z rzędu, w Bostonie trwa słaba seria Celtics, Sixers przegrali swoją serię porażek w MSG, a Wolves nie dali sobie wyrwać zwycięstwa w Mieście Aniołów. Zapraszam na świąteczny Labs Raport!

Bez podstawowych rozgrywających – Stephena Curry’ego i Isaiaha Thomasa – Dubs i Cavs przystąpili do pierwszego starcia od Finałów NBA, jednak spotkanie nie zawiodło oczekiwań kibiców. Całe spotkanie było bardzo wyrównane i dopiero w samej końcówce po trójce Klaya Thompsona na 1:33 przed końcem Warriors przejęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Kevin Durant miał 25 punktów, 7 zbiórek i 5 bloków, zatrzymując LeBrona Jamesa na 20 punktach. Klay Thompson dodał 24 oczka, a Draymond Green miał triple-double z 12 punktami, 12 zbiórkami i 11 asystami. Po stronie Cavs Kevin Love zdobył 31 punktów i 18 zbiórek, ale goście jako zespół trafiał tylko 31.8% z gry. Warriors wygrali 12 z ostatnich 13 spotkań.

Cleveland Cavaliers @ Golden State Warriors, 92-99

Pozbawieni Chrisa Paula Houston Rockets trzymali się w grze aż do końca, ale w ostatniej minucie nie potrafili zdobyć ani jednego punktu i ostatecznie przegrali z Oklahomą City Thunder.

Russell Westbrook miał 31 punktów i 11 asyst, a jego zespół wygrał już po raz 5. z rzędu. James Harden zdobył 29 punktów, ale Rockets trafili zaledwie 12 z 37 rzutów za 3 punkty. Thunder trafiali 54.4% z gry.

Houston Rockets @ Oklahoma City Thunder, 107-112

Washington Wizards prowadzili dwucyfrową różnicą w trzeciej kwarcie i choć stracili prowadzenie, to zrobili run 12-0 w ostatniej ćwiartce i nie oddali zwycięstwa. Bradley Beal miał 25 punktów, a John Wall dodał 21 punktów i 14 asyst. Celtics przegrali już po raz trzeci w ostatnich 4 spotkaniach.

Washington Wizards @ Boston Celtics, 111-103

Jeszcze na 5 minut przed końcem New York Knicks wyrównali stan rywalizacji, ale potem dzięki Philadelphii 76ers udało się odjechać rywalom i wygrać swoje świąteczne spotkanie, przerywając 5-meczową serię porażek. 25 punktów i 16 zbiórek miał Joel Embiid, a 24 dodał J.J. Redick.

Po stronie Knicks Enes Kanter popisał się 31 punktami i 22 zbiórkami. Dołączył tym samym do doborowego towarzystwa, które zaliczało mecze 30-20 w Christmas Day – oprócz niego robili to tylko Wilt Chamberlain, Bill Russell i Bob Lanier.

Philadelphia 76ers @ New York Knicks, 105-98

Na 11 minut przed końcem Lakers mieli jeszcze prowadzenie, ale Karl-Anthony Towns i Jamal Crawford zrobili w dwójkę run 16-1 i potem Wilki nie oddały już prowadzenia. Po 23 punkty zdobyli Jimmy Butler i Jamal Crawford, a Towns dodał 21 punktów i 10 zbiórek. Dla Lakers, Kyle Kuzma zdobył 31 punktów i jest drugim debiutantem w ostatnich 30 latach, który miał co najmniej 30 oczek w Christmas Day. Drugim był w 2003 roku LeBron James. Wolves wygrali 4 kolejne spotkania, a dla Jeziorowców to 3. porażka z rzędu i 6. w ostatnich siedmiu spotkaniach.

Minnesota Timberwolves @ Los Angeles Lakers, 121-104