Labs Raport: Comeback Cavs w MSG, Sixers wygrywają z Clippers

Mateusz Jakubiak Strona Główna Wyniki 0

Noc z poniedziałku na wtorek przyniosła nam w NBA dziewięć spotkań i działo się w nich naprawdę sporo. Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń z kolejnej kolejki meczów najlepszej koszykarskiej ligi świata!

Washington Wizards bez większych problemów uporali się z Sacramento Kings. Jedynie pierwsza kwarta została wygrana przez przeciwników ekipy ze stolicy Stanów Zjednoczonych, zaś w kolejnych gospodarze konsekwentnie budowali swoje prowadzenie. Bardzo dobre zawody rozegrał Marcin Gortat, autor 18 punktów (7/11 z gry) i 7 zbiórek.

Sacramento Kings 92@110 Washington Wizards

W ostatnich latach potyczki New York Knicks z Cleveland Cavaliers kojarzyły się ze zwycięstwami tych drugich, jednak obecny sezon pozmieniał trochę w tej kwestii. Nowojorczycy zdążyli już wygrać jeden mecz w Quicken Loans Arena, a wczorajsza rywalizacja była bardzo blisko podobnego zakończenia. Gospodarze prowadzili już różnicą 23 punktów, ale nie wystarczyło to na LeBrona Jamesa i spółkę. Zwycięstwo Cavs oznaczało, że zostali drużyną, która w tym sezonie odrobiła największy deficyt punktowy i wygrała. Świetną czwartą kwartę zanotował Kyle Korver, który zdobył wtedy 19 ze swoich 21 punktów (pięć trafionych rzutów zza łuku). W Knicks bardzo dobrze spisało się trio Tim Hardaway Jr.-Enes Kanter-Kristaps Porziņģis.

Cleveland Cavaliers 104@101 New York Knicks

Ciekawie było w Milwaukee, gdzie na spotkanie z miejscowymi Bucks przybyli koszykarze Memphis Grizzlies. Kolejny kapitalny mecz rozegrał lider gospodarzy – Giannis Antetokounmpo zapisał na swoim koncie 27 punktów, 9 zbiórek, 7 asyst i po 2 bloki oraz przechwyty. Najlepszym wśród przegranych był rezerwowy Tyreke Evans z 27 oczkami, a także 6 zbiórkami.

Memphis Grizzlies 103@110 Milwaukee Bucks

Cenne zwycięstwo z Los Angeles wywieźli Philadelphia 76ers, którzy pokonali Clippers 109-105. Kluczowa okazała się ostatnia kwarta, wygrana przez gości sześcioma oczkami. Sixers do zwycięstwa poprowadził duet Joel Embiid-Robert Covington. Pierwszy zdobył 32 punkty i zebrał 16 piłek, zaś drugi dorzucił 31 punktów, 6 zbiórek i po 4 asysty i przechwyty, a także trafił kluczowy rzut za trzy punkty na nieco ponad pół minuty przed końcem ostatniej części spotkania.