Labs Raport: Powrót Cousinsa i siódma kolejna wygrana Warriors, imponujący comeback Nets

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 1

DeMarcus Cousins wrócił do gry i choć szybko się wyfaulował, to dał swojej nowej drużynie powody do radości. Nets odrobili 21 punktów i po raz kolejny wygrali, Gregg Popovich wyrównał rekord Pata Rileya, a Kyrie Irving ponownie poprowadził Celtics do zwycięstwa w crunchtime. Zapraszam na Labs Raport.

Memphis Grizzlies 116 @ 122 Boston Celtics

20 punktów zdobył Kyrie Irving w samej trzeciej kwarcie, ale wtedy jeszcze Celtics nie byli pewni swojego zwycięstwa. Na 3 minuty przed końcem mieli tylko 3 punkty przewagi, ale wówczas runem 10-2 uciekli Grizzlies. Irving miał 38 punktów i 11 asyst, Marcus Smart dodał 20 punktów, a Al Horford zdobył ich 18. Gospodarze wygrali po raz drugi z kolei, podczas gdy Niedźwiadki zanotowały już czwartą porażkę z rzędu. Mike Conley zdobył 26 punktów, a Jaren Jackson Jr. dodał 23 punkty.

Miami Heat 93 @ 98 Detroit Pistons

Pistons stracili dość szybko Andre Drummonda, który musiał zejść do szatni z kontuzją i stracili także 16-punktowe prowadzenie, zdobywając zaledwie 12 punktów w trzeciej kwarcie. Potem jednak wzięli się do roboty i w ostatniej ćwiartce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Blake Griffin miał 32 punkty, 11 zbiórek i 9 asyst, a 22 oczka dodał Luke Kennard. Dwyane Wade zdobył 20 punktów, ale nie trafił próby, która wyrównałaby stan rywalizacji w końcówce. Heat trafili tylko 5 z 19 rzutów wolnych.

Brooklyn Nets 117 @ 115 Orlando Magic

Swój career-high z 40 punktami wyrównał D’Angelo Russell i poprowadził swoją drużynę do comebacku w meczu z Magic. Nets przegrywali już 21 punktami, w tym 11 w czwartej kwarcie, ale w niej Magic przestali trafiać swoje rzuty. Goście odrobili straty, a na 27 sekund przed końcem po trójce Russella przejęli prowadzenie i nie oddali go do końca. Spencer Dinwiddie dodał 20 punktów, w tym 18 w drugiej połowie. Siatki wygrały po raz 16. w ostatnich 21 spotkaniach, po raz kolejny niwelując przewagę rywali w końcowych fragmentach meczu. Aaron Gordon zdobył 23 punkty, a Nikola Vucević dodał 16 punktów i 17 zbiórek. Magicy trafiali 50% swoich rzutów, ale przegrali 6 z 8 ostatnich meczów.

San Antonio Spurs 116 @ 113 Minnesota Timberwolves

Gregg Popovich wygrał swój 520. mecz na wyjeździe w roli trenera, wyrównując tym samym rekord NBA należący do Pata Rileya. Była to także 16. wygrana Spurs w ostatnich 18 pojedynkach z Timberwolves. Gospodarze odrobili straty z początku czwartej kwarty, ale nie zdołali nawet doprowadzić do remisu. Próby doprowadzenia do dogrywki w ostatnich sekundach nie trafił Derrick Rose. LaMarcus Aldridge miał 25 punktów, 22 dodał Rudy Gay, a 19 zdobył Marco Belinelli. Spurs grali bez kontuzjowanego DeMara DeRozana. Karl-Anthony Towns zdobył 23 punkty, ale zagrał tylko 21 minut przez problemy z faulami. Tyle samo oczek dodał Rose.

Cleveland Cavaliers 99 @ 115 Utah Jazz

W pierwszych trzech kwartach Jazz zatrzymali Cavaliers na skuteczności 30.9% z gry i spokojnie doprowadzili do swojego szóstego kolejnego zwycięstwa. Goście byli w grze tylko w pierwszej odsłonie, po czym Nutki przejęły zdecydowane prowadzenie i kontrolę nad spotkaniem. Donovan Mitchell zdobył 24 punkty, a 19 punktów i 15 zbiórek dodał Rudy Gobert. Ante Zizić i Collin Sexton mieli po 15 punktów dla Cavs.

Golden State Warriors 112 @ 94 L.A. Clippers

DeMarcus Cousins rozegrał tylko 15 minut i zszedł z boiska z 6 faulami, ale i tak nic nie mogło zetrzeć mu uśmiechu z ust. Boogie wrócił do gry, zdobył 14 punktów i pomógł swojej drużynie wygrać z L.A. Clippers. Warriors wygrali po raz siódmy z rzędu i po raz szósty z kolei na wyjeździe. Cousins dwoma trójkami powiększył prowadzenie Wojowników do 15 punktów w czwartej kwarcie i goście nie zdołali się już potem zbliżyć. Stephen Curry miał 28 punktów, a Kevin Durant dodał 24 oczka. Warriors trafili tylko 9 z 37 rzutów za 3 punkty. Tobias Harris zdobył 28 punktów, a career-high 24 punkty dodał Shai Gilgeous-Alexander. Clippers przegrali po raz piąty z rzędu, grając bez Lou Williamsa.

New Orleans Pelicans 112 @ 128 Portland Trail Blazers

Blazers zdobyli w drugiej kwarcie 42 punkty, wypracowując zdecydowaną przewagę, którą obronili do samego końca. 20 punktów w samej tej kwarcie zdobył Jake Layman, pogrążając Pelicans. Goście próbowali wracać w ostatniej ćwiartce, ale zmniejszyli straty tylko do 8 punktów. Damian Lillard miał 22 punkty i 8 asyst, a C.J. McCollum i Layman dodali po 20 punktów. Anthony Davis zdobył 27 punktów i kontuzjował dłoń w czwartej kwarcie. Jrue Holiday miał 20 punktów, a Julius Randle dodał ich 19.