Labs Raport: No Durant, no problem, Pistons zwycięzcy w Minneapolis

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 7

Sześć spotkań tej niedzielnej nocy (dwa rozegrane po południu), ale tylko w jednym mieliśmy emocje do samego końca. Detroit Pistons runem 16-7 w końcówce przejęli spotkanie z Minnesotą Timberwolves (Jimmy Butler nie trafił rzutu wolnego na dogrywkę), Golden State Warriors nie mogli liczyć na Kevina Duranta, ale mogli liczyć na Stephena Curry’ego na Brooklynie, a Indiana Pacers rozbiła Heat w Miami. A, no i Lonzo Ball miał drugie triple-double w karierze. Zapraszamy na Labs Raport!

Detroit Pistons wywalczyli w samej końcówce wyjazdowe zwycięstwo nad Minnesotą Timberwolves. Tłoki przegrywały aż 11 punktami w drugiej połowie, ale odrobili stratę i po rzucie Reggiego Jacksona prowadzili 98-95 na 19 sekund przed końcem. Wolves dostali szansę na wyrównanie – Jimmy Butler został sfaulowany przy próbie za trzy punkty, ale nie trafił ostatniego z rzutów wolnych i ostatecznie to goście uciekli ze zwycięstwem po celnych wolnych Tobiasa Harrisa. Pistons zakończyli spotkanie runem 16-7.

Detroit Pistons @ Minnesota Timberwolves, 100-97

Golden State Warriors byli pozbawieni Kevina Duranta, ale nie przeszkodziło im to w zwycięstwie nad Brooklyn Nets. Poprowadził ich do tego Stephen Curry – zdobywca 39 punktów i 11 zbiórek. Po dwóch kwartach Wojownicy prowadzili 22 punktami, ale potem Nets zaczęli odrabiać straty, a na dodatek na 3 minuty przed końcem goście stracili Curry’ego, który popełnił swój szósty faul. Robotę dokończył Klay Thompson, który zdobył 7 ze swoich 23 punktów w ostatnich 2 spotkaniach meczu.

Golden State Warriors @ Brooklyn Nets, 118-111

DeMar DeRozan zdobył 33 punkty i Toronto Raptors poradzili sobie w popołudniowym meczu z Washington Wizards, pozbawionych Johna Walla (kolano). Dla Raptors to czwarte kolejne zwycięstwo w domu. Czarodzieje trzymali się dość blisko przez całe spotkanie, ale końcówka należała do gospodarzy. Dagger-trójkę trafił na niewiele ponad minutę przed końcem Fred VanVleet.

Washington Wizards @ Toronto Raptors, 91-100

Indiana Pacers zdominowała Miami Heat w drugiej połowie, otwierając sobie drogę do trzeciego kolejnego zwycięstwa. Bojan Bogdanović miał 26 punktów, a Myles Turner dodał 25 oczek. W ostatnich 25 minutach meczu, Pacers wypunktowali Heat 69-40, a w całym meczu trafiali 60% swoich rzutów.

Indiana Pacers @ Miami Heat, 120-95

Los Angeles Lakers wykorzystali osłabienia Denver Nuggets w trakcie meczu, wygrywając siódme spotkanie w sezonie. Nikola Jokić i Mike Malone zostali wyrzuceni z boiska w drugiej kwarcie, a w tej samej odsłonie spotkania po skręceniu nadgarstka do szatni zszedł Paul Millsap. Swoje drugie triple-double w karierze zaliczył Lonzo Ball.

Denver Nuggets @ Los Angeles Lakers, 109-127

W meczu na szczycie, T.J. Warren zdobył 27 punktów i poprowadził Phoenix Suns do zwycięstwa nad Chicago Bulls. Dla Byków career-high 26 punktów miał Lauri Markkanen, ale dla gości to już szósta porażka w 7 ostatnich meczach.

Chicago Bulls @ Phoenix Suns, 105-113