Labs Raport: Giannis nie dał rady Cavaliers, starcie gwiazd w Nowym Orleanie na korzyść Warriors, bounce-back game Lonzo

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 1

Kolejny dzień z NBA i niestety kolejne kontuzje. Do absencji Chrisa Paula i Alexisa Ajincy mogą teraz dojść dwie inne. Cleveland Cavaliers dzięki runowi 15-5 w trzeciej kwarcie pokonali w hicie dnia Milwaukee Bucks, ale stracili w trakcie spotkania Derricka Rose’a z kontuzją kostki i Ty Lue powiedział, że „It doesn’t look good”. Giannis zaliczył kolejny MVP-występ – 34 punktów  – ale tym razem zabrakło wsparcia kolegów.

Minnesota Timberwolves męczyli się do samego końca w pierwszym domowym meczu sezonu, ale Jamal Crawford zdobył 17 punktów w czwartej kwarcie, w tym 3 dające zwycięstwo na 27.5 sekundy przed końcem. W tym meczu uraz łydki odniósł Rodney Hood i nie potrafił o własnych siłach zejść z parkietu. Lonzo Ball odbudował się po słabym debiucie i miał imponującą linijkę 29-11-9 w zwycięstwie Lakers nad tankującymi Phoenix Suns (28 punktów Bookera, 25-11-8 Bledsoe). Golden State Warriors przegrywali już 15 punktami w pierwszej połowie, ale z łatwością odrobili straty i pokonali New Orleans Pelicans. Błyszczały gwiazdy – po 35 punktów zdobyli DeMarcus Cousins i Anthony Davis, 31 punktów (7 trójek) miał Klay Thompson, 28 dołożył Stephen Curry, a career-high 7 bloków zaliczył Kevin Durant.

W pozostałych meczach: Boston Celtics przełamali złą passę po kontuzji Gordona Haywarda i odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując Sixers. W Charlotte, gospodarze odrobili 20-punktową stratę z pierwszej połowy i dzięki runowi 26-0 w trzeciej kwarcie obrócili mecz z Atlantą na swoją korzyść. John Wall zdobył 20 ze swoich 27 punktów w drugiej połowie i Wizards znowu w końcówce, ale pokonali Detroit Pistons. Indiana bez Mylesa Turnera nie mieli szans z Portland Trail Blazers, do których z 28 punktami wrócił po zawieszeni CJ McCollum. Brooklyn Nets wygrali swój pierwszy mecz w sezonie z pozbawionymi Aarona Gordona Orlando Magic (Nikola Vucević trafił 6 trójek i miał aż 41 punktów!), a Dallas Mavericks (grali bez Dennisa Smitha Jr.) wciąż nie mają na swoim koncie zwycięstwa po porażce na własnym parkiecie z Sacramento Kings.