Labs Raport: Harden wygrał z Pacers, 8 trójek Brooka Lopeza, „From zero to hero” LeBrona

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 0

6 spotkań rozegrano w niedzielną noc i mieliśmy kilka hitowych spotkań. Bucks prowadzeni przez gorącego na dystansie Brooka Lopeza pokonali Nuggets w Denver. Blazers udało się odeprzeć próbę comebacku Celtics. James Harden rozegrał jeden z najlepszych meczów w sezonie i pokonał Indianę Pacers, a LeBron James uratował Lakers wygraną w meczu z Hawks (po tym jak nie trafił dwóch clutch rzutów wolnych). Zapraszam na Labs Raport.

Po pierwszej połowie Kozły prowadziły 4 punktami i powiększyli różnicę do 11 przed początkiem czwartej kwarty. Nuggets nie poddawali się i po trójce Jamala Murraya wyrównali stan rywalizacji na 8 minut przed końcem. Mecz rozstrzygał się na samym finiszu, gdy 5 kolejnych punktów Bucks dało im dwu-posiadaniowe prowadzenie na 42 sekundy przed końcem. Nuggets już się po tym nie podnieśli.

Brook Lopez trafił career-high osiem rzutów za 3 punkty i zdobył 28 punktów. Giannis Antetokounmpo dodał 22 punkty, 9 zbiórek i 8 asyst, Khris Middleton zdobył 21 oczek, a Malcolm Brogdon miał 20 punktów. Bucks wygrali w Denver po raz pierwszy od 8 meczów. Dla Nuggets 25 punktów miał Paul Millsap, a Nikola Jokić dodał 20.

Milwaukee Bucks 121 @ 114 Denver Nuggets

Blazers przejęli kontrolę nad spotkaniem już na samym początku i do przerwy prowadzili 54-37. Gospodarze mieli już nawet 21 punktów przewagi, ale runem 13-2 Celtics w czwartej kwarcie wrócili do gry. Na 7 minut przed końcem był już remis i na finiszu Blazers musieli walczyć o wygraną. Mieli na szczęście Al-Farouqa Aminu, który trafił dwie ważne trójki, powiększające różnicę do 6 oczek na minutę przed końcem.

Blazers wygrali już czwarty kolejny mecz i łącznie siedem z 8 ostatnich spotkań. Damian Lillard zdobył 19 punktów i 12 asyst, a Jusuf Nurkić miał 18 punktów i 17 zbiórek. Dla Celtics najlepsze w karierze 27 oczek miał Jayson Tatum, a 21 dodał Kyrie Irving.

Boston Celtics 94 @ 100 Portland Trail Blazers

Rockets kontrolowali mecz od samego początku i po piorunującej drugiej kwarcie (44-23) prowadzili 22 punktami. Pacers zrobili dwa runy – jeden na początku trzeciej i jeden na początku czwartej kwarty – ale obie te próby comebacku Rakiety odparły. W końcówce meczu goście byli najbliżej wyrównania meczu, ale również wtedy Rockets udało się utrzymać bezpieczną przewagę.

James Harden zdobył najlepsze w sezonie 40 punktów, a Chris Paul dodał 26 oczek. Podopieczni Mike’a D’Antoniego trafili najlepsze w sezonie 20 trójek. Rockets dopiero po raz pierwszy wygrali na własnym parkiecie, przegrywając pierwsze 4 mecze u siebie. Victor Oladipo miał 22 punkty, a jego zespół przegrał 3 z ostatnich czterech spotkań.

Indiana Pacers 103 @ 115 Houston Rockets

Lakers przejęli prowadzenie na półtorej minuty przed końcem, ale Vince Carter dał Jastrzębiom punktowe prowadzenie. LeBron James został sfaulowany i przestrzelił oba rzuty wolne, ale piłkę w ataku zebrali gospodarze i po kolejnym pudle Kyle’a Kuzmy Jamesowi udało się dać swojej drużynie prowadzenie wsadem z góry. Po drugiej stronie parkietu próbę game-winnera Trae Younga zablokował Tyson Chandler.

James zdobył 26 punktów, a 18 dodał Kuzma. Dla Hawks 23 punkty miał Taurean Prince, Kent Bazemore zdobył 21 oczek, a Young dodał 20 oczek.

Atlanta Hawks 106 @ 107 Los Angeles Lakers

Po wyrównanej pierwszej połowie, Hornets próbowali odskoczyć od Pistons w trzeciej kwarcie, ale skończyło się na 8 punktach przewagi wchodząc w czwartą ćwiartkę. W ostatniej odsłonie meczu byli już bardziej skuteczni i runem 8-0 przejęli kontrolę, której nie oddali do końca meczu.

Tony Parker miał 24 punkty z ławki rezerwowych Hornets, tyle samo co Kemba Walker. Szerszenie wygrały już po raz trzeci w ostatnich 4 meczach. Andre Drummond zaliczył 23 punkty i 22 zbiórki, a career-high 23 punkty zdobył Reggie Bullock. Blake Griffin trafił tylko 4 z 16 rzutów z gry, a przy okazji został wyrzucony z boiska w czwartej kwarcie za faul na Maliku Monku. Pistons po sześciu kolejnych wygranych na starcie rozgrywek przegrali 6 z 8 ostatnich meczów.

Charlotte Hornets 113 @ 103 Detroit Pistons

Magic zdobyli pierwsze 10 punktów w meczu, po pierwszej kwarcie wygrywali już 30-10 i praktycznie wtedy zakończyli marzenia Knicks o wygranej. W ciągu spotkania prowadzili już nawet różnicą 34 oczek.

Terrence Ross zdobył 22 punkty, a Nikola Vucević dodał 21 punktów i 14 zbiórek. Magic trafili season-high 17 rzutów za 3 punkty. Dla Knicks 16 punktów i 15 zbiórek miał Enes Kanter, a 17 oczek zdobył Kevin Knox. Knicks trafiali 33% rzutów z gry.