Labs Raport: Nets robią Meksyk Thunder, Ball vs Simmons, Beal jest ciągle w gazie

Marta Kiszko Strona Główna Wyniki 3

Cztery spotkania zamknęły kolejną noc NBA, a w tym jedno – w Meksyku – miało niespodziewany finał. Ciekawie był to też na parkiecie w Philadelphii, gdzie Szóstki podejmowały Lakers. Rockets – Jazz oraz Wizards – Suns zakończyły się na korzyść faworytów.

Przed meczem w Meksyku pomiędzy Thunder i Nets odbyła się konferencja Adama Silvera. Komisarz ligi ogłosił, że rozważa dodanie 31. drużyny do G League, która swoją „siedzibę” miałaby właśnie w Mexico City. Docelowo Silver chciałby, aby każda organizacja miała swój team w G League. Czy to może oznaczać początek rozmów o poszerzeniu NBA?

Niespodziewany finisz miało spotkanie poprzedzone wystąpieniem komisarza. Nets mierzyli się z Thunder i wydawało się, że pomimo nieobecności George’a i Granta i tak zwycięstwo mają w kieszeni. Tymczasem drużyna z Brooklynu, pomimo 9 punktów w plecy po sygnale końca pierwszej połowy, odrobiła stratę i ostatecznie wygrała 5 punktami z faworytem. Russell Westbrook i Carmelo Anthony wzięli mecz na siebie i… pudłowali. Rozgrywający OKC na 27 prób trafił 10 (skuteczność na poziomie 37%), Melo na był 5/20 (25%) z gry. Ławka nie istniała. Bohaterem Nets był Caris LaVert, który wychodząc w drugim unicie zanotował double-double (21 punktów, 5 zbiórek, 10 asyst).

Podobną niespodziankę sprawili Los Angeles Lakers, którzy na wyjeździe podejmowali Philadelphię 76ers – zdecydowanego faworyta tego spotkania. Goście dominowali przez trzy pierwsze kwarty. W czwartej robiło się już nerwowo – na nieco ponad 2 minuty przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 101-101. Lakers wzięli czas i po kolejnej akcji 76ers mieli już stratę dwóch punktów dzięki Juliusowi Randle’owi. Rzuty wolne sprawiły, że obie ekipy znów zrównały się punktowo i wydawało się już, że kecz nie zamknie się w regularnym czasie gry. Jednak Brandon Ingram miał inne zdanie na ten temat i na dwie sekundy przed gwizdkiem sędziego po asyście Lonzo Balla próba zza łuku znalazła drogę do kosza. To był pojedynek młodych rozgrywających i obaj zaliczyli udane występy. Simmons zanotował triple-double 12 punktów, 13 zbiórek, 15 asyst, Ball był blisko potrójnej zdobyczy i zakończył spotkanie z linijką 10 punktów, 8 zbiórek i 8 asyst. Joel Embiid był – jak zawsze – bestią i zdobył 33 punkty, 7 zbiórek, 6 asyst i 5 bloków w 36 minut.

Informacje z pozostałych aren:

• Wizards odnieśli pewne zwycięstwo nad Suns, do którego poprowadził ich Bradley Beal. Zawodnik zanotował 34 punkty, a Markieff Morris dołożył od siebie 21 oczek. Aż sześciu zawodników Suns zapisało podwójną zdobycz punktową,
  • Trio Paul (18 punktów, 9 zbiórek, 13 asyst), Harden (29 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty), Anderson (23 punkty, 6 zbiórek, 2 asysty) byli głównymi architektami wygranej z Utah Jazz. Po stronie gospodarzy znów błyszczał Donovan Mitchell (26 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty).