Labs Raport: Świetni Nuggets wygrali z Warriors, Westbrook na boisku, Thunder dalej bez zwycięstwa

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 2

Tylko 4 spotkania niedzielnej nocy, ale każde dało nam jakąś ciekawą historię. Denver Nuggets ponownie pokazali siłę swojej defensywy i zwyciężyli z Golden State Warriors. Russell Westbrook wrócił do gry, ale Sacramento Kings zaskoczyli Oklahomę City Thunder i sprawili, że podopieczni Billy’ego Donovana wciąż pozostają bez wygranej. Błysnęli Trae Young i rezerwowi L.A. Clippers – zapraszam na Labs Raport.

Przy stanie 98-100 Golden State Warriors mieli jeszcze marzenia na zwycięstwo, ale zakończył je.. Juancho Hernangomez. Nuggets pokazują od początku sezonu także dobrą dyspozycję po bronionej stronie parkietu i właśnie Hiszpan zablokował próbę game-winnera Damiana Jonesa.

Warriors przegrywali 13 punktami w czwartej kwarcie, ale wrócili do gry i byli blisko zwycięstwa. Ostatecznie jednak to Nuggets pozostali po wczorajszym meczu drużyną niepokonaną, pomimo nietrafienia 18 rzutów wolnych (6 w ostatniej ćwiartce). To najlepszy start sezonu Nuggets od sezonu 2009/10, gdy zaczęli od 5 kolejnych wygranych.

Gary Harris zdobył 28 punktów, a Nikola Jokić miał 23 punkty, 11 zbiórek i 6 asyst i tym razem obył się bez triple-double. Dla Warriors 30 oczek miał Stephen Curry, który trafił 3 kolejne trójki w trakcie comebacku zespołu, Kevin Durant dodał 20 punktów i 11 zbiórek.

Golden State Warriors 98 @ 100 Denver Nuggets

Rezerwy L.A. Clippers w czwartej kwarcie zapewniły zwycięstwo swojej drużynie w meczu przeciwko Houston Rockets. Tobias Harris zdobył 23 punkty, Danilo Gallinari dodał 20 oczek, a 17 miał Montrezl Harrell. Walnie do wygranej przyczynił się także debiutant Shai Gilgeous-Alexander, który w ostatniej ćwiartce przejął zadania obronne na osamotnionym dziś nieobecnością Chrisa Paula, Jamesa Hardena.

Harden miał 31 punktów i 14 asyst i w końcówce próbował ciągnąć jeszcze Rockets. Zdobył 9 kolejnych punktów i w pojedynkę zmniejszył różnicę do 3 oczek, ale nie udało mu się trafić trójki na remis.

Houston Rockets 112 @ 115 L.A. Clippers

Russell Westbrook wrócił do gry, ale nie miał zbyt wielu powodów do radości. Iman Shumpert zdobył 26 punktów, De’Aaron Fox dodał 22, a Sacramento Kings pokonali w Oklahoma City miejscowych, którzy wciąż pozostają bez zwycięstwa. Westbrook miał 32 punkty, 12 zbiórek i 8 asyst, a Paul George dodał 29 oczek.

Kings prowadzili do przerwy 12 punktami i powiększyli potem różnicę do 17 w trzeciej kwarcie. Thunder walczyli o powrót do meczu, ale próby te skończyły się one fiaskiem.

Sacramento Kings 131 @ 120 Oklahoma City Thunder

Trae Young zdobył 35 punktów i 11 asyst w swoim najlepszym debiutanckim występie i poprowadził Atlantę Hawks do pierwszego zwycięstwa w sezonie. Jastrzębie trafili 22 rzuty zza łuku i nie dali większych szans Cleveland Cavaliers, którzy cały czas pozostają bez wygranej.