Labs Raport: Przegrany powrót Curry’ego, ósma z rzędu wygrana Raptors

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 0

Giannis Antetokounmpo tym razem nie zdobył Madison Square Garden, Stephen Curry przegrał w swoim powrocie po kontuzji, a Boston Celtics wracają na właściwe tory. Swój ósmy mecz z rzędu wygrali Toronto Raptors. Zapraszam na Labs Raport.

Milwaukee Bucks 134 @ 136 New York Knicks

Gdy Bucks obejmowali 16-punktowe prowadzenie w trzeciej kwarcie, wydawało się, że będzie to dla nich formalność, by je utrzymać. Gospodarze nie pozwolili im jednak na to. Run 25-11 w ostatnich 7 minutach spotkania doprowadził do dogrywki, a decydującą trójkę na remis trafił Emmanuel Mudiay. Dodatkowy czas gry był bardzo wyrównany, ale ostatecznie to gospodarze mogli się cieszyć z wygranej. Knicks przerwali dwumeczową serię porażek. Mudiay miał 28 punktów, career-high 26 punktów dodał Kevin Knox. Kozły przegrały 3 z ostatnich pięciu spotkań. Giannis Antetokounmpo skończył mecz z 33 punktami i 19 zbiórkami, a 27 punktów miał Eric Bledsoe.

Golden State Warriors 102 @ 111 Detroit Pistons

Stephen Curry wrócił do gry, ale nie wystarczyło to Warriors do przedłużenia ich serii wygranych. Swoją – do pięciu z rzędu – przedłużyli za to Pistons. Gospodarze objęli dwucyfrowe prowadzenie w trzeciej kwarcie i nie dali się już potem zbliżyć mistrzom. Blake Griffin miał 26 punktów, Andre Drummond dodał 16 punktów i 19 zbiórek. Wojownicy trafili zaledwie 6 rzutów za 3 punkty. Curry miał 27 punktów, 28 zdobył Kevin Durant.

Boston Celtics 118 @ 109 Minnesota Timberwolves

Gordon Hayward dość długo czekał na taki mecz, jak dziś. Zdobył najlepsze w sezonie 30 punktów, miał 9 zbiórek i 8 asyst. Poprowadził tym samym Celtics do trzeciej kolejnej wygranej. Gospodarze zmniejszyli różnicę do 2 oczek w czwartej kwarcie, ale wówczas to Hayward przejął inicjatywę. Kyrie Irving miał 21 punktów i 9 asyst. Po raz pierwszy od 8 spotkań, Wolves stracili co najmniej 103 punkty, popełnili też aż 16 strat. 26 punktów zdobył Derrick Rose, a 20 dodał Karl-Anthony Towns.

Toronto Raptors 106 @ 95 Cleveland Cavaliers

Kyle Lowry nie zagrał przez kontuzję pleców, co nie przeszkodziło Raptors w przedłużeniu serii wygranych do ośmiu z rzędu. Raptors mają też najlepszy w lidze bilans na wyjazdach (10-2). Kawhi Leonard zdobył 34 punkty. Jordan Clarkson i Tristan Thompson zdobyli po 18 punktów. Do składu Cavaliers po 11 meczach przerwy wrócił George Hill.

Indiana Pacers 110 @ 111 Sacramento Kings

Willie Cauley-Stein dobił piłkę wsadem na 16 sekund przed końcem i tym samym dał swojej drużynie wygraną. Przed tym meczem, Kings przegrali cztery ostatnie mecze z Pacers. Bogdan Bogdanović miał 20 punktów, a Buddy Hield dodał 18. W siódmym kolejnym meczu po stronie Indiany zabrakło Victora Oladipo.

Chicago Bulls 105 @ 121 Houston Rockets

Przedwczoraj Rockets przerwali swoją serię porażek meczem ze Spurs, a wczoraj rozpoczęli nową serię – wygranych. Gospodarze mieli 12 punktów przewagi przed czwartą kwartą, w której jeszcze powiększyli różnicę. James Harden zdobył 30 punktów. Najważniejszą informacją dla Bulls jest powrót Lauriego Markkanena, który zdobył 10 punktów wchodząc z ławki rezerwowych. 29 punktów miał Zach LaVine.

Brooklyn Nets 88 @ 102 Washington Wizards

Spokojnie – jak nie oni – Wizards kontrolowali mecz z Nets od połowy pierwszej kwarty. W czwartej powiększyli prowadzenie do 20 oczek i uciekli ze zwycięstwem. John Wall miał 30 punktów, a Bradley Beal zdobył ich 22. Była to szósta z rzędu porażka Nets.