Labs Raport: przegrany powrót LeBrona, bezbłędni Jazz

Mateusz Jakubiak Strona Główna 0

Za nami sześć kolejnych meczów preseason w NBA. Wydarzeniem wieczoru można nazwać powrót do gry LeBrona Jamesa, lecz ciekawie było również na innych parkietach. Oto krótka relacja!

Do Cleveland przyjechali Chicago Bulls i było to pierwsze spotkanie w obecnej fazie przedsezonowej, gdy na parkiecie pojawił się LeBron James. W ekipie gospodarzy mogliśmy wreszcie zobaczyć przewidywaną pierwszą piątką na początek sezonu, jednak jej debiut nie wypadł pomyślnie. Cavs przegrali 94-108 i zanotowali czwartą porażkę na cztery możliwe w preseason. Nie pomogło 30 minut LBJ-a, który w tym czasie zapisał na swoim koncie 17 punktów i 5 zbiórek. Gości do zwycięstwa poprowadził Justin Holiday, autor 28 punktów i 11 zbiórek.

Ciekawie było również w AT&T Center, gdzie miejscowi San Antonio Spurs dość niespodziewanie ulegli Orlando Magic 98-103. Kluczem do sukcesu przyjezdnych okazała się czwarta kwarta, którą zespół z Florydy wygrał aż trzynastoma punktami. Kolejne świetne zawody rozegrał Aaron Gordon, który zdobył 27 punktów, a także zebrał 11 piłek.

Cały czas bez porażki są Utah Jazz, którzy tym razem wybrali się do Los Angeles na mecz z miejscowymi Lakers. Zacięte spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Salt Lake City, którą do sukcesu poprowadził kapitalny Rudy Gobert (29 punktów, 13 zbiórek). Znów na wyróżnienie zasłużył rezerwowy gospodarzy – Kyle Kuzma, który uzbierał 18 punktów.

Wszystkie wyniki, statystyki indywidualne oraz skróty meczów znajdziecie poniżej!