Labs Raport: Rekordowe 9 trójek Curry’ego i przejęcie meczu w czwartej kwarcie, 2-0 Warriors

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 11

Golden State Warriors dużo lepiej weszli w mecz niż w Game 1, ale Cavaliers utrzymywali się cały czas w grze i wygrali nawet kluczową w starciach z Wojownikami trzecią kwartę. W ostatniej jednak najjaśniej świeciła gwiazda Stephena Curry’ego, który absolutnie przejął kontrolę nad meczem i kolejnymi trafionymi trójkami zabierał energię swoim rywalom. Warriors wygrali 122-103, trafiali 57% z gry i utrzymali przewagę parkietu.

Warriors wyglądali na dużo lepszą defensywnie drużynę od pierwszych minut Game 1, nabierając też Cavaliers w obronie szybkimi akcjami z wykorzystaniem slip-zasłon dla kozłującego. Goście przetrwali jednak wczesną burzę i spokojnie, cierpliwą ofensywą odrobili straty i choć do końca pierwszej odsłony nie wyglądało to najlepiej, przegrywali tylko 4 punktami wchodząc w drugą kwartę.

LeBron James nie wyglądał w niej tak, jak w Game 1. Nawet nie próbował rzucać z półdystansu i dystansu (0 rzutów zza łuku w pierwszej połowie), nie trafił też kilku łatwych rzutów spod samej obręczy. Wciąż znajdował jednak swoich partnerów po penetracjach, ale właśnie jego koledzy – poza Georgem Hillem – dali z siebie za mało w tej części meczu. Warriors zbudowali pierwszą dwucyfrową przewagę w tym meczu, a dzięki późnym trójkom Curry’ego powiększyli różnicę do 13 oczek schodząc na przerwę.

Cavaliers wrócili jednak na parkiet niezwykle skoncentrowani. LeBron rozbijał obronę Warriors swoimi szybkimi penetracjami, gorący zrobił się Kevin Love i ponownie goście wrócili do tego meczu. Niestety dla nich, Warriors dzięki indywidualnemu talentowi nie pozwolili się dogonić i nawet po złych posiadaniach potrafili zdobywać punkty. Słaba końcówka kwarty pozwoliła gospodarzom zwiększyć różnicę do 90-80.

Na początku ostatniej kwarty wydawało się, że Cavaliers jeszcze powalczą. Wtedy zdarzył się jednak Stephen Curry.

To zupełnie rozbiło Cavaliers i po kilku następnych akcjach, w których Curry asystował lub sam trafiał rzuty, obaj trenerzy ściągnęli swoich starterów z boiska. Ball-game.

Curry pobił rekord Finałów z 9 trafionymi rzutami za 3 punkty i zakończył mecz z 33 punktami, 8 asystami i 7 zbiórkami. Kevin Durant dodał 26 punktów, 9 zbiórek i 7 asyst na 10/14 z gry, a Klay Thompson trafił 8 z 13 rzutów i miał 20 punktów. Wychodzący dziś w pierwszej piątce JaVale McGee nie pomylił się przy żadnym z 6 rzutów i miał 12 punktów, a Shaun Livingston był 5/5 z gry i zdobył 10 oczek.

LeBron James zagrałby cały mecz, gdyby nie blow-out w ostatnich minutach, miał 29 punktów, 13 asyst i 9 asyst. Dostał pomoc od Kevina Love’a – 22 punkty i 10 zbiórek – oraz George’a Hilla – 15 punktów – ale brakowało wsparcia od ławki rezerwowych oraz J.R.’a Smitha (2/9 z gry).

Warriors wykorzystali słabości Cavaliers w obronie i trafiali 57.3% z gry, w tym 15/36 za 3 punkty. Jednocześnie zatrzymali swoich rywali na 42-procentowej skuteczności i nie dali się pobić na tablicach (41-41). Cavaliers mieli 15 ofensywnych zbiórek, ale tym razem nie stworzyło to dla nich takiej przewagi, jak w Game 1.

Mecz numer trzy już w środę, w Cleveland.