Labs Raport: Sensacyjna porażka Sixers z Hawks, historyczni Harden i Curry, Raptors liderami Wschodu

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 0

Philadelphia 76ers i Milwaukee Bucks na własnej skórze przekonali się, jak to jest grać bez swojego najlepszego zawodnika. Potknięcie Kozłów wykorzystali Raptors, przesuwając się na pierwsze miejsce na Wschodzie. James Harden zaliczył kolejny historyczny występ, podczas gdy Stephen Curry przesunął się na 3. miejsce na liście najlepszych strzelców za 3 punkty w historii. Luka Doncić ponownie wygrał mecz dla Mavericks, psując domowy debiut Ryana Saundersa. Zapraszam na Labs Raport.

Atlanta Hawks 123 @ 121 Philadelphia 76ers

John Collins trafił game-winnera na 25 sekundy przed końcem, podczas gdy Jimmy Butler przestrzelił potem dwa rzuty wolne, które dałyby Szóstkom dogrywkę. Dobitki nie trafił też Wilson Chandler i Sixers zaliczyli niespodziewaną porażkę na własnym parkiecie. Wszystko to bez kontuzjowanego Joela Embiida (kontuzja kostki). Jastrzębie zdobyły aż 62 punkty w paint, trafiając 56% z gry. Kevin Huerter zdobył 29 punktów, a Collins dodał ich 25. Butler miał 30 punktów, a Ben Simmons zaliczył triple-double (23 punkty, 15 asyst i 10 zbiórek).

Milwaukee Bucks 106 @ 113 Washington Wizards

Brak Giannisa Antetokounmpo w Bucks to bardzo rzadka rzecz, przez co Wizards chcieli to wykorzystać do maksimum. Szybko weszli mecz, zdobyli 40 punktów w pierwszej kwarcie i potem już nie przegrywali. Bucks dwukrotnie doprowadzali do remisu w trzeciej kwarcie, ale na nic więcej nie było ich stać. Bradley Beal miał 32 punkty, a triple-double dodał Tomas Satoransky – 18 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst. Wizards w całym meczu trafili 18 rzutów za 3 punkty (wyrównany rekord organizacji) i są w tym sezonie 7-4 bez Johna Walla. Khris Middleton zdobył 25 punktów, a Eric Bledsoe dodał 18 punktów i 9 asyst.

Indiana Pacers 121 @ 106 New York Knicks

Pacers odrodzili się po porażce w Bostonie i w dobrym stylu zakończyli serię meczów na wyjeździe. Goście zdobyli ostatnie 12 punktów w drugiej kwarcie, obejmując prowadzenie 64-52, a w trzeciej tylko powiększyli różnicę. Domantas Sabonis miał 22 punkty i 15 zbiórek, a Victor Oladipo dodał 19 punktów. Pacers trafili 52% swoich rzutów. Emmanuel Mudiay zdobył 21 punktów dla Knicks, którzy powrócili z 6-meczowej serii wyjazdowej.

Brooklyn Nets 105 @ 122 Toronto Raptors

Po raz drugi w tym sezonie, Raptors wygrali 7 kolejnych meczów na własnym parkiecie. Nets prowadzili 7 punktami po pierwszej kwarcie, ale w drugiej inicjatywę przejęli już gospodarze i nie oddali jej do końca spotkania. Kawhi Leonard miał 20 punktów i 11 zbiórek, a 16 punktów dodał Pascal Siakam. Raptors mieli 32 asysty i oddali aż 105 rzutów z gry, wygrywając po raz 4. z rzędu. D’Angelo Russell miał 24 punkty dla Nets.

Cleveland Cavaliers 113 @ 141 Houston Rockets

James Harden stał się pierwszym zawodnikiem w historii, który zaliczył triple-double z 40+ punktami, grając mniej niż 30 minut w meczu. Więcej nie było potrzeba, bo Rockets szybko rozprawili się z Cavaliers, wygrywając 8. z ostatnich 11 spotkań. Gospodarze prowadzili 20 punktami po pierwszej kwarcie, a w trzeciej kwarcie powiększyli różnicę do 33 oczek. Harden miał 43 punkty, 10 zbiórek i 12 asyst w 29 minut gry, a Clint Capela dodał 19 punktów. Cavaliers przegrali po raz 12. z rzędu. Ante Zizić zdobył 18 punktów.

Dallas Mavericks 119 @ 115 Minnesota Timberwolves

Luka Doncić trafił najważniejszą trójkę w meczu i zepsuł pierwszy domowy mecz Ryana Saundersa w roli trenera Timberwolves. Słoweniec zdobył 7 z ostatnich 9 punktów swojej drużyny, zapewniając jej wygraną. Gospodarze runem 12-2 wrócili do meczu i przejęli prowadzenie na 1:41 przed końcem, ale potem nie znaleźli już sposobu na Doncicia. Debiutantowi dwóch zbiórek zabrakło do triple-double (29 punktów, 12 asyst, 8 zbiórek). Harrison Barnes dodał 23 punkty. Karl-Anthony Towns miał 30 punktów i 11 zbiórek, a powracający do gry Derrick Rose dodał 21 punktów.

Los Angeles Lakers 95 @ 113 Utah Jazz

Brak Ricky’ego Rubio, Dante Exuma i Raula Neto nie przeszkodził Jazz tak, jak Lakers brak LeBrona Jamesa. Do pewnej wygranej poprowadził ich Donovan Mitchell – 33 punkty i najlepsze w karierze 9 asyst. Jazz rozpoczęli na dobre budowanie swojej przewagi w drugiej kwarcie i prowadzili w niej 21 punktami. Gospodarze wygrali po raz czwarty w ostatnich 5 meczach. Rudy Gobert miał 12 punktów i 18 zbiórek. Dla Lakers 17 punktów miał Michael Beasley. Goście trafiali tylko 36% z gry.

Charlotte Hornets 96 @ 127 Portland Trail Blazers

Blazers wiele by dali, by każdy ich mecz wyglądał jak ten wczorajszy. Wygrana nad Hornets była spacerkiem i gospodarze notują już 4-meczową serię zwycięstw. Blazers prowadzili 21 punktami po drugiej kwarcie, a w trzeciej powiększyli różnicę do 35 punktów. Jusuf Nurkić miał 11 punktów, 11 zbiórek, 8 asyst i 6 bloków, a C.J. McCollum dodał 30 punktów. Liderzy Portland mogli odpoczywać w czwartej kwarcie. Kemba Walker miał 18 punktów dla Hornets, którzy przegrali 14 z 19 spotkań wyjazdowych w tym sezonie.

Chicago Bulls 109 @ 146 Golden State Warriors

Stephen Curry trafił 5 rzutów za 3 punkty i przesunął się na 3. miejsce w historii na liście najlepszych strzelców za 3 punkty. Curry wyprzedził Jasona Terry’ego i przed sobą ma już tylko Reggiego Millera oraz Raya Allena. Warriors zaliczyli przy okazji największą wygraną w sezonie. Po 2 minutach prowadzili dwucyfrową różnicą, na koniec kwarty wygrywali 43-17, a różnica w pewnym momencie wyniosła nawet 44 punkty. Curry zdobył 28 punktów, a 22 dodał Kevin Durant. Zach LaVine miał 29 punktów dla Bulls. Goście przegrali szóste kolejne spotkanie.