Labs Raport: Triple-double Westbrooka i wygrana Thunder nad Spurs, 17. kolejna porażka Grizzlies

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 3

Za nami 5 spokojnych, sobotnich spotkań, które w większości w końcówce czwartej kwarty były już rozstrzygnięte. W hicie dnia, Russell Westbrook poprowadził Oklahomę City Thunder do wygranej nad San Antonio Spurs. Miami Heat zrobili blow-out na zmęczonych Washington Wizards, a L.A. Clippers uratowali wygraną nad Magic.

Memphis Grizzlies przegrali za to 34 punktami w Dallas i są MVT drużyn tankujących z 17 kolejnymi porażkami. Zapraszam na Labs Raport.

Przy niewielkim prowadzeniu Thunder, Steven Adams doznał w trzeciej kwarcie kontuzji kostki i wprowadzony w jego miejsce Nick Collison zdobył 7 punktów w czwartej kwarcie, a Grzmot powiększył swoje prowadzenie do 17 punktów i już go nie oddał. Russell Westbrook zaliczył 19. triple-double w sezonie z 21 punktami, 12 zbiórkami i 10 asystami, a 15 oczek dodał Jerami Grant. Dla Spurs po 14 punktów zdobyli Rudy Gay oraz Davis Bertans. Podopieczni Gregga Popovicha przegrali 8 z ostatnich 10 spotkań.

San Antonio Spurs @ Oklahoma City Thunder, 94-104

Bez Hassana Whiteside’a (uraz biodra), Heat prowadzili od samego początku, a od końcówki drugiej kwarty do końca trzeciej wypunktowali Wizards 71-35 (43 punkty w trzeciej ćwiartce) i łatwo poradzili sobie z podopiecznymi Scotta Brooksa. 20 punktów zdobył James Johnson, a pierwsza piątka Miami trafiała 77% rzutów z gry. W czwartej kwarcie lekkiego naciągnięcia ścięgna doznał Dwyane Wade i prawdopodobnie nie zagra w kolejnym meczu Miami. Dla Wizards 23 punkty zdobył Jodie Meeks, ale nie udało im się przedłużyć 5-meczowej serii wygranej.

Washington Wizards @ Miami Heat, 102-129

Magic prowadzili 9 punktami w trzeciej kwarcie, ale Clippers nie mogli sobie pozwolić na porażkę w tym meczu. Lou Williams zdobył 10 ze swoich 25 punktów w czwartej kwarcie, a gospodarze wygrali ją 26-16 i uratowali także wygraną w tym meczu. Dzięki niej, utrzymali się na 8. miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej. Tobias Harris zdobył 21 punktów. Magic przegrali 11 z ostatnich 13 spotkań.

Orlando Magic @ L.A. Clippers, 105-113

Hornets w trzeciej kwarcie powiększyli prowadzenie do 22 punktów, ale w ostatniej ćwiartce Suns trafili 9 rzutów za 3 punkty i wrócili do meczu. Ostatecznie jednak przypomnieli sobie, że przecież tankują i na finiszu to Szerszenie trafiały swoje rzuty, wygrywając spotkanie. Dwight Howard miał 30 punktów i 12 zbiórek, a Nicolas Batum dodał 29 punktów, 12 zbiórek i 7 asyst. Dla Phoenix 17 oczek miał Troy Daniels.

Phoenix Suns @ Charlotte Hornets, 115-122

Harrison Barnes zdobył 25 punktów, Mavericks wygrali pierwszą kwartę 31-13 i od początku kontrolowali blow-out na Memphis. Grizzlies przegrali już 17 spotkań z rzędu i dziś grali bez Marca Gasola.

Memphis Grizzlies @ Dallas Mavericks, 80-114