Labs Raport: Wizards wygrali w Minneapolis, 38 punktów Kevina Love’a, LeBron wyrzucony z parkietu

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 1

Tylko pięć spotkań rozegrano wczoraj i trzy z nich zakończyły się blow-outami. Cleveland Cavaliers łatwo poradzili sobie z Miami Heat, ale LeBron James nie dokończył spotkania przeciwko swojej byłej drużynie, po tym jak został wyrzucony z parkietu w trzeciej kwarcie. W drugim najciekawszym meczu nocy, Wizards pokonali Minnesotę na wyjeździe po ważnym rzucie w końcówce Otto Portera, a swoje wygrane zaliczyli także Suns, Bucks i Jazz. Zapraszam na Labs Raport!

Kevin Love zdobył 32 ze swoich 38 punktów w pierwszej połowie i Cleveland Cavaliers nie mieli problemów z pokonaniem Miami Heat na drodze do 9. kolejnego zwycięstwa. LeBron James w starciu przeciwko swojej byłej drużynie w trzeciej kwarcie… został po raz pierwszy w karierze wyrzucony z parkietu, gdy przy 23-punktowym prowadzeniu Cavs kłócił się o gwizdek (a jakże!). Wracając do koszykarskich wydarzeń, Cleveland prowadziło już 27 punktami po drugiej kwarcie (mieli nawet 34 punktów przewagi) i potem już tylko bronili prowadzenia.

Miami Heat @ Cleveland Cavaliers, 97-108

Washington Wizards przegrywali przez większość czwartej kwarty, ale ostatecznie pokonali Minnesotę Timberwolves na ich parkiecie. 22 punkty zdobył Otto Porter, trafiając ważny rzut, dający Czarodziejom 2-punktowe prowadzenie na 25 sekund przed końcem. Bardzo ważna była postawa ławki Wizards, która zdobyła 49 punktów. Dla Wolves 20 punktów i 15 zbiórek miał Karl-Anthony Towns.

Washington Wizards @ Minnesota Timberwolves, 92-89

Derrick Favors zdobył 24 punkty, a jego Utah Jazz zdominowali drugą połowę, łatwo radząc sobie z Denver Nuggets. Dla Jazz to już trzecia kolejna wygrana i jest to ich najlepsza seria w tym sezonie. W trzeciej kwarcie, Jazz zaliczyli run 20-6, po którym Denver nie potrafiło już wrócić. Utah poza Gobertem i Joe Johnsonem byli pozbawieni także Rodneya Hooda.

Denver Nuggets @ Utah Jazz, 77-106

Giannis Antetokounmpo zdobył 32 punkty i pomógł Milwaukee Bucks wygrać blow-outem z Sacramento Kings. Kozły trafiały 59% swoich rzutów i miały 26 asyst, prowadząc w trakcie spotkania nawet 36 punktami.

Milwaukee Bucks @ Sacramento Kings, 112-87

Devin Booker zdobył 33 punkty, T.J. Warren dodał 25 oczek i Phoenix Suns wygrali na wyjeździe z Chicago Bulls. Przy 5-punktowym prowadzeniu Słońc w końcówce, Booker zablokował kontrującego Krisa Dunna, co praktycznie zapewniło Phoenix zwycięstwo. Dla Byków 25 punktów miał Justin Holiday, career-high 24 punkty dodał też Dunn.

Phoenix Suns @ Chicago Bulls, 104-99