Overtime: Zagrywki z Thunder – Heat

Marta Kiszko Felietony Overtime Strona Główna 0

Pomimo świetnego początku Heat w pierwszej kwarcie, w którym do ponad połowy tej odsłony zatrzymali Thunder na zerowym procencie z gry, a jedyne punkty wpadały z rzutów wolnych, to jednak OKC i Russell Westbrook dołożyli kolejną cegiełkę do dodatniego bilansu i zaklepali sobie miejsce w Playoffs. Heat chcieli to przegrać, ponieważ to przybliża ich do siódmego miejsca, a ta lokata oznacza konfrontację z Boston Celtics w pierwszej rundzie, którzy nadal mają szpital w składzie i czekają na powrót Marcusa Smarta. W dziejszym Overtimie przedstawiam Wam kilka wychwyconych akcji, gdzie oba zespoły pokazały, że jak chcą, to potrafią. Enjoy!


Na pierwszy ogień i idzie bardzo dobra współpraca w jednej z ciekawszych akcji tego meczu pomiędzy Whitesidem i Richardsonem. Po zbiórce w defensywie zagrywkę rozpoczyna Hassan Whiteside, który w okolicach łuku oddaje piłkę J-Richowi, na którym ustawiony jest już George. Środkowy stawia zasłonę na obrońcy skrzydłowego Heat, co pozwala mu albo na wejście pod kosz i konfrontację z dużo silniejszym i dobrze ustawionym tu Adamsem (i ewentualnie wymuszenie faulu) albo oddanie piłki do równolegle biegnącego Whiteside’a. J-Rich decyduje się na podanie pomiędzy dwoma zawodnikami Thunder, które wyszło rewelacyjnie, a rozpędzony Whiteside może pewnie zaatakować kosz. Punkty są nieuniknione, a Russell Westbrook wymusza na centrze Heat layup zamiast dunku i tym samym akcja kończy się po kontakcie dodatkowym rzutem wolnym. Zwróćcie uwagę na to, jak ładnie znalazł Whiteside’a Josh Richardson.

Ta akcja to przykład bardzo dobrej obrony Thunder. Przez 18 sekund OKC nie dają Heat żadnej okazji do oddania rzutu, ale od początku. Dragić przekazuje piłkę Wade’owi na łuku i sam powoli zbiega do rogu, a w tym czasie Dwyane podaje do Winslowa, do którego należy decyzja co robić dalej. Wszyscy zawodnicy Heat znajdują się za linią za trzy punkty, Olynyk wyciąga Adamsa z pomalowanego. Następuje ponowne przekazanie piłki z rąk Winslowa do rąk Dragicia. Na filmiku widzicie zaznaczoną sylwetkę Justisa – w tym miejscu Dragić mógłby pokusić się o podanie do niego, ale zamiast tego odrzucił piłkę do Olynyka. Defensorzy OKC są skupieni na swoich przydzielonych zawodnikach, Dragić decyduje się na wjazd pod kosz, ale zostaje zatrzymany przez bardzo dobrze ustawionego Anthony’ego i Westbrooka. Pozycja Carmelo uniemożliwia Dragiciowi zobaczenie co dzieje się po prawej stronie boiska (tam jest Olynyk) i zmusza go do wycofania i podania do Johnsona, które ostatecznie kończy się przechwytem Brewera i łatwymi punktami, zostawiając za sobą wszystkich graczy Heat.

Tu kolejny dobry przykład defensywy Thunder, którzy nie pozwolili na mismatch. Westbrook bardzo przytomnie wrócił do Dragicia i ustawił się tak, aby uniemożliwić mu otwartą trójkę i jednocześnie mieć blisko siebie Winslowa, który zmuszony był ostatecznie do odrzucenia piłki z powrotem do Dragicia, którego krył już Carmelo Anthony.

Ładna akcja defense to offense, gdzie po nieudanym wsadzie Granta (i dobrej obronie Adebayo) piłkę rozgrywał Josh Richardson, który wziął na siebie dwóch defensorów Thunder po tym, jak po crossie poszedł na lewą stronę po screenie Whiteside’a. Teoretycznie mógł tu wejść między Feltona i George’a, bo kozłował akurat prawą reką, a tak naciął się na dobrze ustawionego Pattersona, który odciął mu drogę do kosza (znów brawa za obronę dla OKC). Podwojony J-Rich musiał szukać kolegi, aby oddać mu piłkę i tu bardzo przytomnie zachował się Winslow, który skorzystał z tego, że jego defensor (Grant) nieco zaspał i ściął w pomalowane, by wykończyć akcję lewą ręką rzutem o tablicę.


Dzięki!

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *