Portland Trail Blazers mistrzami Las Vegas Summer League 2018!

Marta Kiszko Strona Główna 1

Finałowe starcie w Summer League pomiędzy broniącymi tytułu Los Angeles Lakers oraz Portland Trail Blazers, zakończyło się na korzyść ekipy z Oregonu. W całych rozgrywkach Blazers mieli perfekcyjny bilans 7-0.

Portland Trail Blazers 91 @ 73 Los Angeles Lakers

Portland świetnie rozpoczęli ten mecz, obejmując prowadzenie, którego nie wypuścili aż do ostatniego gwizdka sędziego. Tym samym zakończyli dwunastomeczowy zwycięski streak Los Angeles Lakers, który rozpoczął się jeszcze w ubiegłych rozgrywkach, które Jeziorowcy zwieńczyli mistrzostwem ponownie w meczu przeciwko Blazers. W tym roku nie udało im się obronić tytułu, mimo, że Josh Hart został ogłoszony MVP zawodów.

W dzisiejszym Finale jednak zdobył jedynie 12 punktów (3/12 z gry) w 22 minuty na parkiecie. W czwartej kwarcie został wyrzucony z boiska za drugie przewinienie techniczne.

Do zwycięstwa Blazers prowadził ich KJ McDaniels, który zakończył mecz z dorobkiem 17 oczek i 7 zbiórek, za co otrzymał wyróżnienie MVP Finałów. Aż pięciu innych zawodników także punktowało dwucyfrowo. Jake Layman dołożył od siebie 10 oczek, John Jenkins – 11, Wade Baldwin IV – 14, Gary Trent Jr. – 12 i Archie Goodwin – 10.