Prasówka NBA: LeBron i Giannis prowadzą w głosowaniu do Meczu Gwiazd, wymiana Justina Holidaya do Grizzlies

Paweł Mocek Prasówka Strona Główna 0

Giannis Antetokounmpo i LeBron James prowadzą w głosowaniu do Meczu Gwiazd, Grizzlies i Bulls wymienili się zawodnikami, a Markieff Morris i Cody Zeller opuszczą kilka tygodni z kontuzjami. Zapraszam na przegląd wydarzeń z 3. stycznia.

LeBron James (Los Angeles Lakers) i Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks) prowadzą po pierwszych wynikach głosowania do All-Star Game. Gdyby zakończyło się ono dzisiaj, to oni zostaliby kapitanami drużyn w Meczu Gwiazd. Na uwagę zasługują także duża liczba głosów dla Luki Doncicia, Derricka Rose’a oraz Dwyane’a Wade’a.

[źródło: informacja ligi]

Chicago Bulls wymienili Justina Holidaya do Memphis Grizzlies. W drugą stronę drużyna z miasta Elvisa wysłała MarShona Brooksa, Wayne’a Seldena oraz wybory w drugich rundach draftów 2019 i 2020. By zrobić miejsce w składzie dla nowych zawodników, Bulls zwolnią Camerona Payne’a. Organizacja z Chicago chce także pozbyć się Brooksa w kolejnej wymianie.
[źródło: Adrian Wojnarowski/ESPN]

Markieff Morris opuści około 6 tygodni rozgrywek z kontuzjami pleców i karku. Skrzydłowy Washington Wizards na ból narzekał już od dłuższego czasu. Początkowo kontuzji doznał 16. grudnia w starciu z Lakers, a następnie pogłębił uraz 26. grudnia w meczu z Pistons.
[źródło: informacja drużyny]

Cody Zeller przeszedł operację na złamanej kości prawej dłoni i nie zagra przez 4-6 tygodni. Środkowy Charlotte Hornets urazu doznał w trakcie spotkania przeciwko Orlando Magic. To kolejna poważna kontuzja Zellera – w zeszłym sezonie zagrał w zaledwie 33 spotkanaich.
[źródło: informacja drużyny]

Charlotte Hornets chcieliby oddać w wymianie pozostały kontrakt Nicolasa Batuma. Francuz zarobi około 53 miliony dolarów w kolejne 2 lata gry. Szerszenie są gotowe uwzględnić w ewentualnym transferze Franka Kaminsky’ego, o którego pytało się już kilka zespołów.
[źródło: Sean Deveney/Sporting News]

Kevin Love wrócił do części koszykarskich aktywności. Jego rehabilitacja potrwa jeszcze trochę czasu, przez co nie otrzymaliśmy jeszcze przybliżonej daty jego powrotu. Skrzydłowy Cleveland Cavaliers przeszedł wcześniej operację lewej stopy.
[źródło: Marc J. Spears/ESPN]

Phoenix Suns zwolnili Erica Morelanda. Środkowy Słońc podpisał swój kontrakt 10. grudnia i od tamtego czasu zagrał zaledwie w jednym meczu.
[źródło: informacja drużyny]

James Harden (Houston Rockets) i Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks) zostali wybrani zawodnikami miesiąca za mecze rozegrane w grudniu.
[źródło: informacja ligi]

Kevin Knox (New York Knicks) oraz Luka Doncić (Dallas Mavericks) zostali wybrani debiutantami miesiąca za spotkania rozegrane w grudniu.
[źródło: informacja ligi]

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *