Prasówka NBA: Ross i Lin mogą zmienić kluby, Boylen na dłużej w Bulls, Malone i Collison z zastrzeżonymi koszulkami

Paweł Mocek Prasówka Strona Główna 0

Philadelphia 76ers, New Orleans Pelicans oraz Portland Trail Blazers będą skłonni oddać swój wybór w pierwszej rundzie draftu 2019 w celu poprawienia składu. Sixers chcieliby dodać do składu kolejnego strzelca, Pelicans zawodnika na pozycję niskiego skrzydłowego i w kręgu ich zainteresowań znajduje się Terrence Ross. Blazers są zainteresowani graczem na skrzydło, bądź na obwód. Wyrazili już zainteresowanie Jeremym Linem.
[źródło: Sean Deveney/Sporting News]

J.J. Barea zerwał ścięgno Achillesa w prawej nodze. Lekarze nie poinformowali jeszcze oficjalnie o czasie jego rehabilitacji, ale jak w przypadku takich kontuzji, powinniśmy się spodziewać kilkumiesięcznej absencji. Rozgrywający Dallas Mavericks doznał urazu w trakcie piątkowego spotkania przeciwko Minnesocie Timberwolves.
[źródło: Shams Charania/The Athletic]

Golden State Warriors spodziewają się pozostania Klaya Thompsona na kolejne sezony. Takie wrażenie panuje wewnątrz organizacji. 3-krotny mistrz NBA tego lata będzie niezastrzeżonym wolnym agentem. Zainteresowani jego usługami będą między innymi Los Angeles Lakers.
[źródło: Ethan Strauss/The Athletic]

Jim Boylen otrzymał nowy kontrakt od Chicago Bulls do sezonu 2019/20. Wiąże się to także z podwyżką dla nowego trenera Byków. Bulls płacą ciągle także pozostałości z kontraktu Freda Hoiberga (5 milionów za sezon, także do rozgrywek 2019/20).
[źródło: Joe Cowley/Chicago Sun-Times]

Kyle Anderson opuści 2-4 tygodnie rozgrywek z powodu skręcenia stawu skokowego drugiego stopnia. Skrzydłowy Memphis Grizzlies doznał urazu w trakcie drugiej kwarty sobotniego spotkania przeciwko Miami Heat.
[źródło: informacja drużyny]

Brooklyn Nets zatrudnili Alana Williamsa na two-way kontrakcie. Wcześniej Williams był zawodnikiem Siatek od 24. września. 2 stycznia został zwolniony, by podpisać kontrakt w lidze chińskiej. Tam finalizacja umowy nie doszła do skutku.
[źródło: informacja drużyny]

Philadelphia 76ers zastrzegą koszulkę z numerem „2”, należącą do Mosesa Malone’a. Ceremonia odbędzie się 8. lutego. Trzykrotny MVP sezonu regularnego spędził w Sixers 4 sezony, wygrywając w tym czasie ostatnie do tej pory mistrzostwo NBA organizacji z Filadelfii.
[źródło: informacja drużyny]

Najważniejsi ludzie w organizacji Detroit Pistons spotkali się w piątek w Los Angeles i porozmawiali o możliwościach poprawienia stanu drużyny. W zebraniu brali udział właściciel Tom Gores, trener Dwane Casey, doradca Ed Stefanski oraz wiceprezes Arn Tellem.
[źródło: Vince Ellis/Detroit Free Press]

Oklahoma City Thunder zastrzegą koszulkę Nicka Collisona 20 marca tego roku. Zawodnik noszący numer „4” przez całą, 15-letnią karierę, będzie pierwszym graczem w historii Thunder od czasów przenosin ze Seattle, którego trykot zostanie wycofany.
[źródło: informacja drużyny]

Chicago Bulls nie są skłonni do wykupienia kontraktu Robina Lopeza. Organizacja ze stanu Illinois wolałaby oddać swojego zawodnika w ramach wymiany. Przedstawiciele Lopeza od grudnia starali się o buyout umowy swojego klienta.
[źródło: Chris Haynes/Yahoo Sports]

New York KnicksChicago Bulls pracują nad wymianą, która zostałaby skoncentrowana wokół Enesa Kantera oraz Jabariego Parkera. Rozmowy napotkały na przeszkody i teraz oba teamy szukają trzeciego teamu do trade’u. Mogliby to być Sacramento Kings, czyli ekipa zainteresowana Kanterem.
[źródło: Stefan Bondy/NY Daily News]

Philadelphia 76ers poszukują wysokiego zawodnika z umiejętnościami rzutowymi. W kręgu ich zainteresowań mogliby być Mike Scott (Los Angeles Clippers), Frank Kaminsky (Charlotte Hornets) lub Noah Vonleh (New York Knicks).
[źródło: Sean Deveney/Sporting News]

Sacramento Kings planują przedłużyć kontrakty członków sztabu Dave’a Joergera na kolejny sezon. Coach Kings ma dziewięciu asystentów i są to: Bryan Gates, Elston Turner, Bob Thornton, Jason March, Duane Ticknor, Larry Lewis, Bobby Jackson, Phil Ricci oraz Dan Hartfield. Również umowa Joergera obowiązuje na następne rozgrywki.
[źródło: Greg Wissinger/Sactown Royalty]

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *