Simmons i Mitchell znów najlepsi

Mateusz Jakubiak Newsy 0

Ben Simmons (Philadelphia 76ers) oraz Donovan Mitchell (Utah Jazz) zostali uznani za najlepszych pierwszoroczniaków w swoich Konferencjach za miesiące marzec oraz kwiecień.

Nagroda Kia NBA Eastern Conference Rookie of the Month przypadła Simmonsowi po raz trzeci z rzędu oraz czwarty w całym sezonie. We wspomnianych dwóch miesiącach pomógł Sixers osiągnąć najlepszy w NBA bilans 20-3. Notował w tym czasie 13,7 punktu, 10,1 asyst oraz 9,3 zbiórki. Koszykarze z Filadelfii zakończyli sezon regularny serią szesnastu zwycięstw z rzędu (rekord organizacji) i jest to najlepszy wynik w historii NBA, jeśli chodzi o końcówkę fazy zasadniczej.

Wyróżnienie dla Mitchella jest już czwartym takim w tym sezonie dla zawodnika ekipy z Salt Lake City. Utah Jazz osiągnęli w marcu oraz kwietniu ex aequo najlepszy bilans (17-4) w Konferencji Zachodniej. Mitchell zapisał wtedy na swoim koncie średnio 22,8 punktu, 4,4 zbiórki, 4,2 asysty i 1,52 przechwytu na mecz. W całym sezonie pierwszoroczniak „Jazzmanów” notował 20,5 oczka na mecz i było to najlepszym wynikiem w całej drużynie. To oznacza, że stał się pierwszym rookie od czasu Davida Robinsona z San Antonio Spurs w kampanii 1989/1990, który liderował drużynie z przynajmniej czterdziestoma pięcioma wygranymi.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *