Szokujące doniesienia w sprawie byłych i obecnych pracowników Dallas Mavericks

Paweł Mocek Newsy 2

We wczorajszym artykule Sports Illustraed, Jon Wertheim oraz Jessica Luther podzielili się szokującymi doniesieniami o molestowaniu seksualnym pracowników przez wysoko postawione osoby w Dallas Mavericks.

Artykuł mówi głównie o skandalicznej postawie byłego prezydenta Mavericks, Terdemy Ussery’ego (piastował funkcję w latach 1997-2015), który miał w różnoraki sposób nękać swoje podwładne, m.in. poprzez uporczywe namawianie ich do kontaktów seksualnych, śledzenie ich, czy wysyłanie wulgarnych wiadomości. Po szczegóły odsyłamy do artykułu Sports Illustrated.

Zachowanie Ussery’ego było traktowane wśród różnych wysoko postawionych dyrektorów Mavericks jako tajemnica poliszynela. Dyrektor do spraw HR, Buddy Pittman otrzymywał kilka skarg, natomiast nic z tym nie robił. W artykule wspomina się także o dopuszczającym się wielokrotnie przemocy domowej reporterze oficjalnej strony Mavs.com, Earlu Sneedzie. Jego zachowanie również było tolerowane przez pracodawców.

Ussery zdecydowanie zaprzeczył wszystkim doniesieniom. Mark Cuan w komentarzu udzielonym Sports Illustrated zarzeka się, że o niczym nie wiedział i poinformował, że zwolnił właśnie zarówno Pittmana, jak i Sneeda. Mavericks poprosili także niezależną organizację o przeprowadzenie śledztwa w sprawie doniesień z artykułu.

2 Komentarze

  1. Wg mnie o ile Usser powinien być zwolniony dyscyplinarnie oraz postawiony przed sądem o tyle jeśli Sneed był dobrym pracownikiem i wywiązywał sie z obowiązków to pracodawcy nie powinno być nic do jego zaszłości z rodziną dopóki nie zostanie prawomocnie skazany. Oczywiście w Ameryce rządzi poprawność polityczna więc i on w zasadzie powinien być zwolniony bo niby szkodził wizerunkowi organizacji.

  2. Pingback:Śledztwo w sprawie afery w Mavericks zakończone, 10-milionowy datek Cubana - NBA Labs – strona o koszykówce NBA. Wyniki, aktualności, relacje i analizy.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *