Zapowiedź: Rockets chcą wywrzeć presję na Warriors

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 0

Houston Rockets wyrwali w Game 4 mecz, którego wygranie wydawało się w pewnym momencie już tylko formalnością dla Golden State Warriors. Odzyskali przewagę parkietu, ale muszą być gotowi na szturm broniących tytułu Wojowników od pierwszych minut spotkania numer pięć.

* Absencje wpisywane są w godzinach przedpołudniowych do czasu rozpoczęcia spotkania status nieobecnych zawodników może ulec zmianie.

1. Houston Rockets (1) – Golden State Warriors (2), 03:00

Kiedy Warriors wygrali pierwsze starcie, a w meczu numer 3 zmiażdżyli rywali ponad 40 punktami, wydawało się, że sprawa awansu może być już przesądzona. Tym bardziej, że w czwartym spotkaniu, po trzech kwartach Wojownicy kontrolowali mecz i prowadzili 80-70. Biorąc pod uwagę, że Harden w całej drugiej połowie zdobył tylko 6 punktów, to trudno było sobie wyobrazić inny wynik niż kolejny triumf ekipy Golden State. A jednak! Warriors w ostatniej odsłonie trafili tylko 3 rzuty z gry (ostatni na 3:18 przed końcem) i spudłowali 10 kolejnych „trójek”. Ich skuteczność w czwartej kwarcie to tylko 15% (3/17 z gry), a mimo wszystko byli o kroczek od dogrywki, a właściwie o fatalnie rozegraną ostatnią akcję. Nie można zwalać wszystkiego na brak Andre Iguodali, ale Warriors na pewno liczą na to, że dziś będą mieli z powrotem swojego MVP Finałów z 2015 roku. Czy dzisiaj Andre wystąpi? Jego występ wciąż stoi pod znakiem zapytania. Faworytem są Rockets – aż 69%.

Absencje: HOU– nikt; GSW – McCaw, niepewny Iguodala;

Ciekawy matchup:

  • Paul/Harden vs Curry/Thompson

Stan rywalizacji:

Dotychczasowe spotkania w playoff:

  1. Houston Rockets – Golden State Warriors (106-119)
  2. Houston Rockets – Golden State Warriors (127-105)
  3. Golden State Warriors – Houston Rockets (126-85)
  4. Golden State Warriors – Houston Rockets (92-95)

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *