Leonard szykuje się do Lakers?

Marta Kiszko Newsy 8

Plotki, plotki, plotki – a czego innego spodziewać się, jeśli nic nie wiemy o rzeczywistej sytuacji pomiędzy Kawhiem Leonardem, a obozem San Antonio Spurs? Sean Deveney ze Sporting News donosi, że potencjalnym kierunkiem skrzydłowego mogą być Los Angeles Lakers. Takimi informacjami, a także i tym, że sam Leonard byłby tym zainteresowany, podzielił się rozmówca dziennikarza, anonimowy działacz jednego z klubów NBA:

“[Lakers] będą ostro uderzać po Leonarda, gdy sezon się skończy i opadnie kurz w San Antonio. Leonard chce grać w LA. Prawdopodobnie nie będzie mówić publicznie o takich żądaniach, ale ma przewagę [nad Spurs]. W 2019 zostanie wolnym agentem. Jest z LA i może równie dobrze powiedzieć pozostałym zespołom, że nie zamierza podpisywać kontraktu z nikim poza Lakers.”

Jeden z GM-ów NBA na pytanie o prawdopodobieństwo podpisania Leonarda przez Lakers odpowiedział w następujący sposób:

“Powiedziałbym, że to jest prawdopodobna rzecz. [Leonard] będzie ich celem w obu scenariuszach – tego lub następnego lata. Nie ma żadnego innego sposobu na to, aby wyjaśnić sytuację, która ma miejsce obecnie, jak tym, że po prostu chce uciec z San Antonio.”

Kawhi Leonard rozegrał tylko osiem spotkań w sezonie regularnym. Obecnie przebywa na rehabilitacji w Nowym Jorku i nie towarzyszy drużynie na ławce podczas playoffowych spotkań pierwszej rundy z Golden State Warriors. Różne źródła podają sprzeczne komunikaty dotyczące jego kontaktu z organizacją.

8 Komentarze

 1. Nie chce mi się wierzyć. Jeden z moich ulubionych graczy, miałby zagrać w jedynej drużynie NBA, której autentycznie nie znoszę? Szczerze mówiąc, to zawiodłem się na Kawhim. Myślałem, że ma bardziej poukładane w głowie.

 2. @Cynik. Mam te same odczucia co Ty. Mój faworyt ma iść do Lakers? Nie! Podążając za teorią, że zmieniam ulubione drużyny wraz z moim ulubionym koszykarzem to już mam dreszcze. Jedyny plus jest taki, że będę kibicował tej samej drużynie co Marta. Ogólnie w sprawie z Kawhi siedzę cicho, cały czas mam nadzieję, że jest jakieś wytłumaczenie tej sytuacji i w przyszłym roku będzie rządził w Spurs.

 3. Niech go puszczą do Heat. W Miami też ciepło i cięzko sobie pocwiczy. 😉

 4. Ja bym chciał go w PHX. Od razu wybaczyłbym mu tą całą szopkę 😉 Ale spośród większych od San Antoni miast tylko stolica Arizony nie ma tak naprawdę szans na przyciągnięcie KL… Los Angeles wydaje się być faworytem, no ale jeszcze nie przekreślałbym NY (mała presja, wielka kasa, no i KL na razie wciąż tam siedzi…)

  1. Jakoś nie widzę i nie chcę widzieć KL w innym klubie. Myślę, że chłop ma problem w swojej głowie – może nie jest gotowy mentalnie do gry?
   @Endrjus – NY i mała presja? c’mon…

   1. Ano mała. Porzingis kontuzjowany, skład nędzny, od blisko 50 lat bez mistrza… Nikt nie będzie wymagał awansu do Finałów przez 2 najbliższe lata. A to przy modnych ostatnio kontraktach typu 1+1 lub 2+1 pełen luz 😉

   2. Znaczy z tym nikt to oczywiście przesadzam, ale wiesz o co mi chodzi. Przejście do contendera to jednak oczekiwanie natychmiastowych sukcesów (jak u Duranta, czy LBJa w Miami). A co w głowie Leonarda siedzi – w tej chwili naprawdę trudno zgadnąć

    1. Spox. Kumam. Tylko nie wiem, czy KL nie ma większych ambicji?

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Dolan: Kristaps Porzingis może opuścić cały sezon 2018/19
W środę właściciel New York Knicks James Dolan powiedział w rozmowie z Larrym Brooksem z ...