Thunder czekają na decyzję Westbrooka o przedłużeniu kontraktu

Paweł Mocek Newsy 4

Russell Westbrook może tego lata podpisać przedłużenie swojego obecnego kontraktu, dzięki któremu zarobiłby ponad 200 milionów dolarów za 5 lat gry, ale wciąż zastanawia się nad parafowaniem tej umowy. Oklahoma City Thunder przedstawili mu tą ofertę już jakiś czas temu i czeka ona na biurku MVP sezonu 2016/17.

Obecna umowa Westbrooka kończy się w lecie 2019 roku, ale na sezon 2018/19 posiada on opcję zawodnika, dzięki której mógłby stać się wolnym agentem już za rok. Dzięki nowym zasadom, wprowadzonym przez niedawno wprowadzone CBA, Westbrook może podpisać umowę na równowartość 35% salary cap (tzw. supermax).

28-latek nie dał jak na razie żadnego sygnału w sprawie swojej przyszłości. Thunder nie mają żadnych planów co do ewentualnej wymiany, jeśli Westbrook odrzuci ich tegoroczną propozycję.

4 Komentarze

 1. Przeczeka spokojnie rok i zobaczy jak mu wyjdzie z nowym kumplem PG13.

  1. Liczę, że nie będzie tak, że Russ przejdzie razem z PG13 do Lakers. Nie wyobrażam sobie Westbrooka i Balla w jednej drużynie.

   1. Marta,
    ale Bronek to jedyny chyba gracz w NBA który byłby w stanie okiełznać RW. Może zrobi to właśnie w LAL? 😀

 2. Tylko nie West z Lebronem, pierwszy raz kibicowałbym drużynie Lebrona, nie zmuszajcie mnie do tego.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Trash Talker: Dennis Rodman – Rozrabiaka
Bezsprzecznie jeden z najlepiej zbierających zawodników w historii NBA, a także najtwardszych defensorów lat 90-tych. ...