Heat i Wolves mieli dogadaną wymianę Butlera

Paweł Mocek Newsy 7

12. października, 11:50:

Minnesota Timberwolves i Miami Heat mieli dogadaną wymianę, w której za Jimmy’ego Butlera do Minneapolis mieli trafić Josh Richardson, Dion Waiters oraz zastrzeżony wybór w pierwszej rundzie draftu.

Gdy obie drużyny miały już wymieniać raporty medyczne zawodników, Tom Thibodeau zadzwonił do Pata Rileya i poprosił o kolejne assety. Wówczas Riley dosłownie nazwał go „motherfu**er” i odłożył słuchawkę.


10. października, 19:15:

Jimmy Butler spotkał się wczoraj z Tomem Thibodeau, by jeszcze raz powiedzieć mu, że chce odejść z Minnesoty Timberwolves.

Houston Rockets – jak twierdzi sam ich właściciel, Tilman Fertitta, bardzo chcieliby mieć Butlera w swojej drużynie, ale nie są chętni, by poświęcić za niego ważnych zawodników swojej rotacji. Wolves chcieliby w takiej wymianie pozyskać Erica Gordona oraz P.J.’a Tuckera, a tego drugiego Rakiety nie chcą oddawać.

Miami Heat próbują za to ponownie rozpocząć negocjacje z Wolves, które upadły w ten weekend. Wcześniej, Minnesota odrzuciła ofertę złożoną z Josha Richardsona oraz zastrzeżonego wyboru w pierwszej rundzie draftu.

6. października, 13:20

Minnesota prowadzi także rozmowy z L.A. Clippers, ale również tamte negocjacje na razie nie doprowadzą do wymiany Jimmy’ego Butlera – raportuje Chris Haynes z Yahoo Sports. Wolves oczekują od Clippers uwzględnienia w wymianie Tobiasa Harrisa, a zespół z Miasta Aniołów nie chce go obecnie tracić.

Podobnie jak poprzednie raporty, tak samo i ten mówi o tym, że Tom Thibodeau wciąż ma nadzieję na przekonanie swojego ulubieńca do pozostania w zespole.


5 października, 0:15

Rozmowy pomiędzy Miami Heat a Minnesotą Timberwolves nabierały tempa w tym tygodniu, ale Wolves zaproponowali zmiany w swojej ofercie, które znowu zmniejszyły szansę na doprowadzenie transferu do końca – informuje Marc Stein z New York Times.

Rozmowy pomiędzy Heat a Wolves uwzględniały obecność w wymianie także trzeciej drużyny, która jednak nie została ujawniona. Drużyna z Minneapolis oczekiwała od Miami Josha Richardsona, Bama Adebayo oraz niezastrzeżonego wyboru w pierwszej rundzie draftu.

Heat chcieli zmusić Wolves do podjęcia szybszej decyzji i przedstawili im kontrofertę z prośbą, by odpowiedzieli na nią do środy. Nic konkretnego się od tamtego czasu nie zmaterializowało, więc prawdopodobnie sytuacja wciąż jest patowa.

Butler jest zawiedziony brakiem wymiany, natomiast nie zamierza odpuszczać sezonu regularnego i jeśli będzie zdrowy (na razie wciąż boryka się z urazem nadgarstka) to będzie chciał grać. Tom Thibodeau ma podjąć niedługo kolejną próbę namówienia swojego gracza do powrotu.

7 Komentarze

  1. Po tym jak Butler buchnął laskę KATa, to nie widze szans nawet na wspolny trening, wiec Minny są przyparci do ściany. Richardson, Adebayo i pick, to cena zdecydowanie za wysoka, dlatego Riley ich przestrzyma aż cena zejdzie do T.Johnsona i picku zastrzeżonego.

  2. Widzę wymianę Richardson+Whiteside/Johnson za Butler+Dieng.

  3. Richardsona nie puszcza, bo ma za fajny kontrakt (40/4) i wysoki sufit, dlatego widze bardziej Winslowa i T.Johnsona, do tego jakis pick. Dodatkowo jak Minny chca wcisnac Dienga, to w zamian Miami oddaloby Whiteside’a, Waitersa albo J.Johnsona, ale nikt nie chce byc powyzej salary, dlatego pewnie szukaja jakiegos Sacto, zeby upchnac jakiegos Bolka z wysokim kontraktem.

  4. Mam nadzieje ze jeżeli dojdzie do wymiany to ani Richardson ani Winslow. Waiters, T. Johnson, Ew Whiteside plus zapewne pick na 2077 rok… czy na który im został bo oddają je co roku na lewo i prawo :p

  5. 2077 Lubię to 🙂

  6. Pingback:Winslow: Rozmawiamy z Heat o przedłużeniu kontraktu - NBA Labs – strona o koszykówce NBA. Wyniki, aktualności, relacje i analizy.

  7. Najprędzej do psychiatry z całej tej szajki wysyłałabym Thibsa.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *