Labs Raport: Bójka w Cleveland, Westbrook pokłócił się z fanem Jazz, Nets rozbili Pistons

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 0

W 6 poniedziałkowych meczach nie brakowało emocji, ale niektóre z nich towarzyszyły mało koszykarskim wyczynom. Serge Ibaka i Marquese Chriss wymierzyli sobie parę ciosów w trakcie nieoczekiwanie wygranej przez Cavaliers batalii z Raptors, a Russell Westbrook pokłócił się z fanem Jazz w zwycięskim dla Thunder spotkaniu w Utah. Rockets przedłużyli swoją serię wygranych do 9. z rzędu, Nets odnieśli bardzo ważne zwycięstwo nad Pistons, a Lou Williams stał się najlepiej punktującym rezerwowym w historii. Zapraszam na Labs Raport.

Toronto Raptors 101 @ 126 Cleveland Cavaliers

Bójka pomiędzy Sergem Ibaką a Marquesem Chrissem była głównym punktem niespodziewanego zwycięstwa Cavaliers nad Raptors. Ibaka upadł na ziemię, gdy obaj panowie walczyli o pozycję pod koszem, a po wstaniu zaatakował Chrissa próbując łapać go za szyję i wymierzając cios. Podkoszowy Cavs nie pozostał mu dłużny i niedługo potem obaj zostali wyrzuceni z parkietu. W tamtym momencie -końcówka 3. kwarty – gospodarze mieli już 14 punktów przewagi i powiększyli ją w czwartej do 27 oczek. Collin Sexton zdobył 28 punktów, a Kevin Love miał 16 punktów i 18 zbiórek. To 5. zwycięstwo Cavaliers w 9 spotkaniach po All-Star Game. Powracający do składu Kawhi Leonard miał 25 punktów. Raptors nie przypominali jednak siebie z poprzedniego spotkania w Miami.

Sacramento Kings 115 @ 121 Washington Wizards

Wizards wygrywając pozostali w wyścigu playoffowym na Wschodzie, mając 3,5 meczu straty do Heat. Spotkaniem z Kings rozpoczęli serię spotkań u siebie, podczas której spotkają się też z Magic i Hornets – bezpośrednimi konkurentami do awansu do „ósemki”. Bradley Beal zdobył 21 ze swoich 27 punktów w drugiej połowie, miał też 9 zbiórek i 9 asyst. Gospodarze budowali i tracili dwukrotnie dwucyfrowe prowadzenia i przegrywali na 3:41 przed końcem 111-112. W ostatnich minutach Kings trafili jednak tylko 1 z 7 rzutów i ich marzenia o playoffach coraz bardziej się oddalają. Jabari Parker miał 18 punktów, a Bobby Portis dodał 17 punktów i 13 zbiórek. De’Aaron Fox zdobył 23 punkty, podczas gdy jego zespół po raz 6. z rzędu przegrał w Waszyngtonie.

Detroit Pistons 75 @ 103 Brooklyn Nets

W ostatnim meczu przed własną publicznością przed 7-meczową serią spotkań na wyjeździe, Nets udało się wygrać z bezpośrednim rywalem. Dzięki zwycięstwu wyprzedzili Pistons i są już na 6. miejscu w tabeli Wschodu. Gospodarze absolutnie kontrolowali ten mecz. Run 14-4 w pierwszej kwarcie dał im bezpieczne prowadzenie, które potem jeszcze tylko powiększali. Na początku trzeciej kwarty swoje słowo powiedzieli goście, ale zdołali zmniejszyć straty tylko do 18 oczek. Łącznie trafiali tylko 27,8% z gry – najgorszy wynik od meczu Memphis Grizzlies w Oakland z 2015 roku, w którym Niedźwiadki trafiały 27,1%. Spencer Dinwiddie zdobył 19 punktów prowadząc Nets do 4. kolejnego zwycięstwa. Pistons tymczasem przerwali 5-meczową serię wygranych. Andre Drummond miał 13 punktów i 20 zbiórek, a Blake Griffin trafił jeden rzut z gry (1/10) i zdobył 10 punktów.

Charlotte Hornets 106 @ 118 Houston Rockets

Dziewiąta kolejna wygrana stała się udziałem Rockets, którzy tym razem pokonali u siebie Hornets. Rakiety bardzo mocno wystartowały, zbudowały wysokie prowadzenie już w pierwszej połowie. Na początku czwartej kwarty goście prowadzeni przez Kembę Walkera – 40 punktów, 10 zbiórek, 7 asyst – zmniejszyli straty do 10 punktów, ale tylko na tyle było ich stać. James Harden miał 28 punktów i 10 asyst, a Eric Gordon zdobył 22 punkty. Clint Capela dodał 19 punktów i 15 zbiórek. Rockets są na 3. miejscu w tabeli ze stratą zaledwie 3,5 spotkania do Warriors, z którymi niedługo się zmierzą.

Oklahoma City Thunder 98 @ 89 Utah Jazz

Po raz czwarty obie drużyny spotkały się w tym sezonie i po raz czwarty lepsi okazali się Thunder. Ich zwycięstwo przykryła nieco sytuacja z drugiej kwarty, gdy Russell Westbrook wdał się w kłótnię z jednym z kibiców, wyzywając jego i jego żonę. Tłumaczył potem, że fan użył wobec niego rasistowskich obelg (kibic ten podczas wywiadu w telewizji zaprzeczył). Westbrook miał 23 punkty, 11 zbiórek i 8 asyst, podczas gdy 24 oczka zdobył Dennis Schroeder. Goście mieli od początku kontrolę nad meczem i odpowiadali na każdą próbę powrotu Jazz. Także w czwartej kwarcie, gdy gospodarze zbliżyli się na 6 punktów, Thunder niedługo potem odpowiedzieli runem 10-0 i zamknęli spotkanie. Donovan Mitchell zdobył 25 punktów, 17 dodał Royce O’Neale. Jazzmani trafiali tylko 36% z gry i 30% zza łuku.

Boston Celtics 115 @ 140 Los Angeles Clippers

Lou Williams stał się najlepszym rezerwowym strzelcem w historii NBA (wyprzedził na tej liście Della Curry’ego) i poprowadził swoją drużynę do piątego kolejnego zwycięstwa. Świetnie spisała się jednak cała drużyna. Williams miał 34 punkty, Danilo Gallinari zdobył ich 25, Montrezl Harrell dodał 20, a gospodarze trafiali aż 61,6% z gry. Clippers prowadzili 13 punktami do przerwy, a po niej po krótkim zrywie Celtów już tylko powiększali różnicę. W czwartej kwarcie prowadzili już 30 oczkami. Celtics przerwali 3-meczową serię wygranych, tracąc najwięcej punktów od czasu, gdy drużynę przejął Brad Stevens. Terry Rozier miał 26 punktów, Jaylen Brown dodał ich 22, a Kyrie Irving miał 18.