Labs Raport: dziesiąta wygrana z rzędu Cavs, 76ers gorsi od Celtics, Barton wygrywa mecz z Bulls

Mateusz Jakubiak Strona Główna Wyniki 0

30 listopada przyniósł kibicom NBA pięć spotkań i szczególnie starcie Philadelphii 76ers z Boston Celtics zapowiadało się na „hit dnia”. Czy faktycznie tak było? Zapraszamy na skrót wydarzeń z minionej nocy!

Cleveland Cavaliers lecieli do Atlanty z postanowieniem rewanżu za porażkę w Quicken Loans Arena jakiś czas temu. Miejscowi Hawks ponownie mocno postawili się Kawalerii, jednak wicemistrzowie NBA zachowali zimną krew i zwyciężyli 121-114. LeBron James zanotował kolejne double-double (24 punkty, 12 asyst) i poprowadził swoją ekipę do dziesiątej wygranej z rzędu.

Cleveland Cavaliers 121@114 Atlanta Hawks

Spotkanie w Bostonie zapowiadało się na starcie dwóch ekip, które mogą się pochwalić sporą ilością młodych talentów w swoich składach. Lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 107-98 i obecnie legitymują się bilansem dziewiętnastu zwycięstw i czterech porażek. Najlepszym strzelcem liderów Konferencji Wschodniej był Kyrie Irving z 36 punktami.

Philadelphia 76ers 97@108 Boston Celtics

Will Barton bohaterem Nuggets! Koszykarz ekipy z Denver zdobył przeciwko Chicago Bulls 37 punktów i wykonał kluczową akcję dla losów meczu. Na 3,2 sekundy przed końcem spotkania trafił spod kosza i wyprowadził swoją drużynę na jednopunktowe prowadzenie. Jest też zła wiadomość dla kibiców „Bryłek” – kontuzja Nikoli Jokicia, który w końcówce drugiej kwarty musiał opuścić parkiet z powodu urazu lewej kostki. Serb nie powrócił już na boisko, jednak Nuggets są „ostrożnie optymistyczni” w sprawie stanu jego zdrowia. Więcej będzie wiadomo po dzisiejszych badaniach.

Chicago Bulls 110@111 Denver Nuggets

Cenne zwycięstwo z Moda Center wywieźli Milwaukee Bucks, a to oznaczało przerwanie serii trzech zwycięstw z rzędu w wykonaniu Portland Trail Blazers. Motorem napędowym gości był duet Khris Middleton – Eric Bledsoe. Pierwszy zdobył 26 punktów i zebrał 7 piłek, drugi zaś dorzucił 25 oczek. Double-double (25 punktów, 11 zbiórek) na koncie Jusufa Nurkicia z PTB.

Milwaukee Bucks 103@91 Portland Trail Blazers

Ostatnia potyczka dzisiejszej nocy przyniosła nam pojedynek Utah Jazz w Los Angeles z miejscowymi Clippers. Osłabieni brakiem Blake’a Griffina gospodarze nie podołali zadaniu i ulegli gościom 126-107. W zwycięstwie pomógł run „Jazzmanów” 21-4 w ostatniej kwarcie, a także podwójne zdobycze punktowe aż siedmiu zawodników. Najskuteczniejszymi wśród nich byli Alec Burks (28 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst) oraz Donovan Mitchell (24 punkty, 6 asyst).

Utah Jazz 126@107 Los Angeles Clippers

Sprawdź też...
Knicks interesowali się Waitersem
New York Knicks interesowali się Dionem Waitersem podczas wolnej agentury, jednak sam zawodnik zdecydował się ...