Labs Raport: Sensacyjne wygrane Suns, Cavaliers i Knicks, przerwana seria Warriors

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 2

Najedzeni indykiem i nafaszerowani kupionymi w Black Friday prezentami zawodnicy teoretycznie słabszych zespołów wyszli wczoraj na parkiet z niesamowitą determinacją. Suns wygrali w Milwaukee po game-winnerze Jamala Crawforda, Cavs okazali się pierwszym pogromcą Sixers w Filadelfii, a Knicks odnieśli drugą wygraną z rzędu, pokonując Pelicans. Ponadto Pistons zrewanżowali się Rockets, złą passę przerwali Warriors, a Clippers po dogrywce wygrali w hicie dnia z Grizzlies. Aż 14 meczów rozegrano w piątek. Zapraszam na Labs Raport.

Phoenix Suns 116 @ 114 Milwaukee Bucks

Od początku spotkania, Suns wyglądali na godnego przeciwnika dla Bucks. Kozły miały problem z odjechaniem rywalom, a kiedy wreszcie to zrobili w czwartej kwarcie, to i tak dali się dogonić. Jamal Crawford na 0.8 sekundy przed końcem dał Słońcom wygraną. Khris Middleton trafił jeszcze trójkę, ale okazało się, że zrobił to już po końcowej syrenie. Goście po raz pierwszy w tym sezonie odnieśli wygraną na wyjeździe i przerwali 6-meczową serię porażek. Devin Booker miał 29 punktów, a 19 dodał T.J. Warren. Giannis Antetokounmpo zdobył 35 punktów (14/16 z gry) i nie wystarczyło to do zwycięstwa. Malcolm Brogdon dodał 22 punkty. Brook Lopez trafił 3 z 17 rzutów z gry, pudłując wszystkie 12 trójek.

Houston Rockets 111 @ 116 Detroit Pistons

2 dni temu Pistons zabrakło do wygranej naprawdę niewiele. Tym razem myśleli, że wygrają mecz po trójce Blake’a Griffina na 2.6 sekundy przed końcem, ale do dogrywki lay-upem doprowadził Eric Gordon. W niej Rockets prowadzili przez moment, ale inicjatywa należała do Tłoków i tym razem to oni uciekli z wygraną. Pistons wygrali po raz piąty w ostatnich siedmiu meczach. Griffin zdobył 28 punktów. 23 punkty i 20 zbiórek dodał Andre Drummond, a Reggie Jackson miał 22 punkty. Rakiety przerwały 5-meczową serię wygranych. James Harden miał 33 punkty i 8 asyst, Clint Capela zaliczył 29 punktów i 21 zbiórek, a Chris Paul dodał 20 punktów i 9 asyst.

Memphis Grizzlies 107 @ 112 L.A. Clippers

2 minuty przed końcem czwartej kwarty, Grizzlies myśleli że wszystko jest pod ich kontrolą. Mieli 8 punktów przewagi, ale Clippers nie zamierzali się poddawać. Danilo Gallinari trafił dwa rzuty wolne doprowadzając do dogrywki, a w niej gospodarze okazali się już lepsi. Włoch zdobył łącznie 20 punktów, a 22 i 11 zbiórek miał Montrezl Harrell. Niedźwiadki przerwały swoją serię 5 wygranych z rzędu. Marc Gasol miał 27 punktów, 13 zbiórek i 7 asyst, a Jaren Jackson dodał 20 punktów. Mike Conley miał 19 punktów, ale zszedł z boiska z szóstym faulem jeszcze w czwartej kwarcie.

Cleveland Cavaliers 121 @ 112 Philadelphia 76ers

Mogliśmy się spodziewać, że ktoś wreszcie pokona Sixers w Wells Fargo Center. Nie mogliśmy się spodziewać, że będą to Cleveland Cavaliers. Jordan Clarkson zdobył 14 ze swoich 19 punktów w czwartej kwarcie, gdy goście spokojnie powiększali prowadzenie. Cavs przerwali 3-meczową serię porażek. Rodney Hood zdobył 25 punktów, Collin Sexton miał ich 23. Cedi Osman dodał 20 punktów i 8 zbiórek. Szóstki przerwały 4-meczową serię zwycięstw i zostały wybuczane pod koniec spotkania. Joel Embiid miał 24 punkty i 12 zbiórek, J.J. Redick zdobył 23 punkty. Ben Simmons i Jimmy Butler dodali po 22 punkty.

Portland Trail Blazers 97 @ 125 Golden State Warriors

Gospodarze potrzebowali niegroźnego wypadku samochodowego Stephena Curry’ego, by wreszcie się przebudzić z jesiennego snu. W drugiej kwarcie zbudowali dwucyfrowe prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. Tym samym przerwali najdłuższą od 2013 roku, 4-meczową serię porażek. Kevin Durant miał 32 punkty, 8 zbiórek i 7 asyst, a 31 punktów dodał Klay Thompson. Quinn Cook dodał 19 punktów. Blazers nie wygrali w Oakland od 5 lat. Damian Lillard miał 23 punkty, Jusuf Nurkić dodał ich 22. C.J. McCollum zdobył 19 punktów.

Charlotte Hornets 104 @ 109 Oklahoma City Thunder

Thunder po raz pierwszy wyszli w tym sezonie z duetem Schroeder – Westbrook w pierwszej piątce i pomógł on w wygraniu kolejnego meczu. Nie było jednak łatwo, bo zmarnowali 13-punktowe prowadzenie. Hornets mieli świetną okazję do przejęcia prowadzenia w końcówce, ale Marvin Williams nie trafił swojego rzutu. Potem Kemba Walker również spudłował trójkę na remis, a Russell Westbrook zamroził mecz na linii rzutów wolnych. Thunder wygrali 12 z ostatnich 14 meczów. Westbrook miał 30 punktów, 12 zbiórek i 8 asyst. Schroeder dodał 23 punkty, a Paul George miał ich 19. Walker zdobył 25 punktów, a 18 miał Jeremy Lamb.

Utah Jazz 83 @ 90 Los Angeles Lakers

Jeziorowcy popełnili aż 24 straty i rozdali tylko 10 asyst, ale zrobili swoje po bronionej stronie parkietu. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie solidnej zaliczki i dopiero w czwartej kwarcie Lakers udało się odjechać ze zwycięstwem. Brandon Ingram miał 24 punkty, a LeBron James dodał 22 punkty, 10 zbiórek i 7 asyst. Jazz przegrali trzecie kolejne spotkanie. Donovan Mitchell zszedł z boiska w drugiej kwarcie z kontuzją żeber. 17 punktów miał Alec Burks, a 16 dodał Joe Ingles.

Washington Wizards 107 @ 125 Toronto Raptors

Raptors byli gorący zza łuku, trafiając 17 z 39 prób i szybko objęli prowadzenie. W trzeciej kwarcie Wizards na moment ich dogonili, ale potem ponownie to gospodarze przejęli inicjatywę. Raptors wygrali po raz czwarty z rzędu i mają najlepszy w lidze bilans 16-4. Kawhi Leonard miał 27 punktów i 10 zbiórek. Goście oddali aż 46 prób zza łuku, trafiając tylko 9. Bradley Beal zdobył 20 punktów, a John Wall miał 11 punktów i 11 asyst.

New Orleans Pelicans 109 @ 114 New York Knicks

W połowie czwartej kwarty Knicks przegrywali 9 punktami i wydawało się, że będzie to ich typowy mecz z mocniejszym rywalem. Okazało się, że potrafią nawet z trudnymi przeciwnikami wygrać dwa razy z rzędu. Zrobili to po raz pierwszy w tym sezonie, odrabiając straty i potem kontrolując końcówkę meczu z Pelicans. Emmanuel Mudiay zdobył 27 punktów, a career-high 25 dodał Alonzo Trier. Goście przegrali w MSG po raz pierwszy od 2015 roku. Anthony Davis miał 33 punkty i 12 zbiórek, a Jrue Holiday dodał 22 punkty i 8 asyst.

Orlando Magic 87 @ 112 Denver Nuggets

Nuggets wypracowali sobie 11-punktowe prowadzenie wcześnie w czwartej kwarcie, a potem tylko je powiększali. Zabrali tym wszelkie złudzenia Magic, wygrywając po raz drugi z rzędu na własnym parkiecie. Trey Lyles zdobył 22 punkty. Dla Magic 16 punktów miał Nikola Vucević.

San Antonio Spurs 111 @ 100 Indiana Pacers

Po przegraniu pięciu z ostatnich 6 spotkań, Spurs potrzebowali takiej wygranej. Goście przejęli prowadzenie bardzo wcześnie i kontrolowali spotkanie od początku do końca. LaMarcus Aldridge dominował z 33 punktami i 14 zbiórkami. Pacers grali zarówno bez Victora Oladipo, jak i Mylesa Turnera. W ich zastępstwie 21 punktów miał Bojan Bogdanović.

Minnesota Timberwolves 112 @ 102 Brooklyn Nets

Timberwolves bardzo długo musieli czekać na pierwszą wyjazdową wygraną w sezonie. Stało się tak, choć pozwolili Nets zbliżyć się na 4 punkty w czwartej kwarcie. Derrick Rose miał 25 punktów z ławki rezerwowych, a Karl-Anthony Towns dodał 21 pomimo problemu z faulami. Wolves przerwali dwumeczową serię porażek. Gospodarze trafili tylko 14 z 45 rzutów za 3 punkty. Z 18 punktami prowadzili ich Joe Harris i Spencer Dinwiddie.

Boston Celtics 114 @ 96 Atlanta Hawks

Celtics nie mogli pozwolić sobie na kolejną wpadkę i przerwali trzymeczową serię porażek. Pewnie pokonali Hawks, zdobywając już w pierwszej kwarcie 45 punktów. 16 punktów zdobył Aron Baynes, a żaden z zawodników nie zagrał więcej niż 24 minuty. Hawks trafiali tylko 17% rzutów za 3 punkty. Jeremy Lin miał 19 punktów i 10 asyst, a 17 dodał Alex Len.

Miami Heat 103 @ 96 Chicago Bulls

12 ze swoich 27 punktów Josh Richardson zdobył w czwartej kwarcie i poprowadził Heat do zwycięstwa. Wcześniej goście zmarnowali prawie doszczętnie 26-punktowe prowadzenie, gdy na 6 minut przed końcem na tablicy wyników widniało 87-84. 18 punktów i 10 zbiórek dla Heat dodał Hassan Whiteside. Justin Holiday miał 27 punktów dla Bulls. Zach LaVine dodał 24 punkty, podczas gdy Jabari Parker zdobył 23.