Marcus Smart wypada na 6-8 tygodni [AKTUALIZACJA]

Paweł Mocek Newsy 0

Marcus Smart doznał zerwania ścięgna w prawym kciuku i wypada z gry na czas nieokreślony – raportuje Shams Charania z Yahoo Sports.

Smart chce zasięgnąć opinii kolejnego lekarza i prawdopodobnie wówczas poznamy czas rehabilitacji rozgrywającego Boston Celtics. 24-latek jest bardzo ważną częścią ławki rezerwowych w rotacji Brada Stevensa, głównie przez swoją postawę po bronionej stronie parkietu. Jest to kolejny cios dla Celtów, którzy stracili dziś także do końca sezonu Daniela Theisa.

Smart w kolejnym sezonie z rzędu nie poprawił swojego rzutu – zalicza średnie na poziomie 10.2 punktu, 4.8 asysty i 3.5 zbiórki, trafiając tylko 36.7% z gry i 30.1% za 3 punkty – ale jego strata powinna być widoczna gołym okiem. Więcej minut podczas jego nieobecności dostaną tacy gracze jak Terry Rozier oraz Shane Larkin.


Smart zdecydował się na przejście operacji i ma powrócić do gry za 6-8 tygodni. Celtics mają nadzieję, że ich defensywny specjalista pomoże im w dalszej fazie playoffów, ale przy takim okresie rekonwalescencji, mogłoby to nastąpić najwcześniej w okolicach II rundy playoffów.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *