Kyrie Irving przejdzie operację kolana, nie zagra przez 3-6 tygodni

Paweł Mocek Newsy 2

Kyrie Irving przejdzie dzisiaj operację lewego kolana – raportuje Shams Charania z The Vertical.

Według oświadczenia wydanego przez drużynę, ma być to minimalnie inwazyjny zabieg, który ma na celu zmniejszenie dyskomfortu, jaki Irving od jakiegoś czasu odczuwa. Nie wiadomo niestety jak długo potrwa przerwa rozgrywającego Boston Celtics. Brad Stevens poinformował na razie, że nie zobaczymy Irvinga podczas nadchodzącej 4-meczowej serii wyjazdowej.

Operacja była jeszcze niedawno tylko prawdopodobna, dziś widać, że była nieunkniona. Niewykluczone, że po sezonie Irving będzie musiał przejść kolejny zabieg – ten, którym szantażował Cleveland Cavaliers po swojej prośbie o transfer. Gdyby przeszedł tą operację już teraz, zakończyłby swój sezon.

Irving nie zagrał żadnego spotkania od 2 tygodni. W swoim pierwszym sezonie w barwach Celtów zdobywa średnio 24.4 punktu, 5.1 asysty i 3.8 zbiórki, trafiając career-high 49.1% z gry.


AKTUALIZACJA Boston Celtics poinformowali, że przerwa Irvinga będzie wynosiła od 3 do 6 tygodni. Oznacza to, że może powrócić zarówno w trakcie pierwszej rundy playoffów, jak i opuścić pełne dwie pierwsze rundy fazy posezonowej.

2 Komentarze

  1. No i Kyrie rozlozy sezon Celtics. Wyglada na to, ze w pierwszej rundzie trafia na Heat i jak tylko Panowie W beda zdrowi, to wieszcze niespodzianke.

  2. Szkoda, że kontuzje rozłożyły Celtics. Cavs znów w finałach. Które to będą finały z rzędu dla Brona?

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Zapowiedź: Towns vs. Embiid, Rockets i Pelicans zagrają o przedłużenie serii wygranych
Hej, hej, tu NBA. Na dzisiaj zaplanowano 6 spotkań. Zaczynamy już przed północą bardzo ciekawym ...