Paul Pierce odchodzi na emeryturę jako gracz Boston Celtics

Paweł Mocek Newsy

Paul Pierce podpisał wczoraj umowę z Boston Celtics, by móc oficjalnie przejść na emeryturę jako członek zespołu, w którym spędził 15 lat swojej kariery. Właściciel drużyny, Wyc Grousebeck w specjalnym oświadczeniu powiedział, że koszulka z numerem 34 zostanie niedługo zawieszona pod kopułą TD Garden.

O swoim odejściu Pierce poinformował jeszcze w ubiegłym roku, decydując się na rozegranie jeszcze jednego sezonu w barwach Los Angeles Clippers. Poza Bostonem, Pierce spędził łącznie 4 sezony – po jednym na Brooklynie i w Waszyngtonie, a także dwa właśnie w Mieście Aniołów – jednak najlepsze lata swojej kariery zagrał w barwach Celtics. Również tam zdobył swoje jedyne mistrzostwo NBA oraz nagrodę MVP Finałów w 2008 roku.

Łącznie w 1343 meczach kariery, przyszły członek Galerii Sław zdobywał średnio 19.7 punktu, 5.6 zbiórki i 3.5 asysty, występując także w 170 spotkaniach fazy playoff. Pod koniec sezonu 2016/17 był jedynym aktywnym zawodnikiem z co najmniej 25000 punktami, 7000 zbiórkami oraz 4500 asystami.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Houston Rockets wystawieni na sprzedaż
Dotychczasowy właściciel Houston Rockets, Leslie Alexander w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej drużyny poinformował, że ...