Labs Raport: Seria Celtics to już 13 zwycięstw z rzędu, Houston zatrzymani przez Raptors

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 1

Trzy mecze rozegrano ostatniej nocy i na szali zostały postawione dwie serie zwycięstw. Boston Celtics z Kyriem Irvingiem udało się przedłużyć swoją do 13. z rzędu, ale Houston Rockets zostali pokonani na własnym parkiecie przez Toronto Raptors i zakończyli swoją serię na 6 wygranych z rzędu. W ostatnim meczu, LaMarcus Aldridge poprowadził San Antonio Spurs do wyjazdowej wygranej nad Dallas Mavericks, którzy są już 2-13.

Toronto Raptors obronili prowadzenie i ostatecznie zakończyli serię wygranych Houston Rockets na sześciu. 27 punktów zdobył DeMar DeRozan. Toronto po świetnej drugiej kwarcie prowadzili 12 punktami i potem świetnie odpowiadali na każdą próbę powrotu Rakiet. James Harden zdobył 38 punktów, trafiając wszystkie 19 prób z linii rzutów wolnych.

Toronto Raptors @ Houston Rockets, 129-113

Kyrie Irving (w masce) wrócił do składu Boston Celtics i zdobywając 25 punktów pomógł im przedłużyć serię zwycięstw, która obecnie wynosi 13 z rzędu. Nets nie dawali odskoczyć gościom i mecz rozstrzygał się w końcówce, w której jednak Boston ponownie mógł liczyć na Irvinga. Brooklyńczycy grali bez D’Angelo Russella. Celtics w kolejnym spotkaniu będą mieli trudniejsze zadanie, stając naprzeciwko… Golden State Warriors.

Boston Celtics @ Brooklyn Nets, 109-102

LaMarcus Aldridge zdobył najlepsze w sezonie 32 punkty i San Antonio Spurs pokonali Dallas Mavericks w derbach Teksasu. Dla Mavericks career-high 27 punktów miał Dennis Smith Jr. Gospodarze tak samo jak w spotkaniu z Cavaliers, zmniejszyli dwucyfrową stratę do jednego punktu w czwartej kwarcie, ale Spurs szybko odzyskali inicjatywę. Było to 500. w karierze zwycięstwo na wyjeździe Gregga Popovicha i jest trenerem, który w najmniejszej liczbie rozegranych spotkań przekroczył tę granicę.

San Antonio Spurs @ Dallas Mavericks, 97-91