Labs Raport: 11. kolejna wygrana Bostonu i kontuzja Irvinga, zwycięski debiut Bledsoe’a, 42 punkty Paula George’a

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 1

8 spotkań rozegrano poprzedniej nocy i w dość niewielu mieliśmy wielkie emocje. Boston Celtics stracili Kyriego Irvinga w pierwszej kwarcie, ale wygrali 11. kolejne spotkanie, Paul George zdobył 42 punkty, a Eric Bledsoe zaliczył zwycięski debiut w barwach Milwaukee Bucks. Kolejne zwycięstwa zaliczyli także Orlando Magic oraz Detroit Pistons. Zapraszamy na Labs Raport!

Oklahoma City Thunder tym razem mogli liczyć na jednego ze swoich liderów i przegrali 4-meczową serię porażek. Paul George zdobył 42 punkty, a Thunder pokonali u siebie Los Angeles Clippers. Dla Clippers 35 punktów zdobył Lou Williams, ale nie pomogło im to w uniknięciu czwartej kolejnej porażki. Thunder prowadzili 8 punktami do przerwy, a w trzeciej kwarcie powiększyli prowadzenie do 20 oczek. Clippers odrobili straty w połowie czwartej odsłony, ale nie starczyło im siły na końcówkę i trafili tylko jeden rzut z gry w ostatnich 3 minutach.

Los Angeles Clippers @ Oklahoma City Thunder, 111-120

Eric Bledsoe rozegrał swoje pierwsze spotkanie w barwach Milwaukee i choć sam zdobył 13 punktów na 6/15 z gry, to był to zwycięski debiut. Giannis Antetokounmpo zdobył 28 punktów i Bucks pokonali San Antonio Spurs, przerywając 3-meczową serię zwycięstw Teksańczyków. Spurs przegrywali tylko 2 punktami jeszcze na 2:26 przed końcem, ale potem nie zdobywali już punktów, a rzuty Bledsoe’a i Middletona pozwoliły Kozłom powiększyć różnicę.

Milwaukee Bucks @ San Antonio Spurs, 94-87

Nawet kontuzja Kyriego Irving nie przeszkodziła Boston Celtics w wygraniu jedenastego kolejnego spotkania, pokonując Charlotte Hornets. Irving już w pierwszej kwarcie został uderzony w twarz i po jego zejściu z parkietu, Celtics przegrywali praktycznie przez cały czas (pierwszą kwartę przegrali 26-11), aż do czwartej kwarty, gdy runem 16-3 obrócili losy spotkania na swoją korzyść. Szerszenie przegrały 4. kolejne spotkanie.

Charlotte Hornets @ Boston Celtics, 87-90

Detroit Pistons postanawiają nie zwalniać tempa i pokonali u siebie Atlantę Hawks. Jastrzębie odrobiły 19-punktową stratę z drugiej kwarty w czwartej odsłonie, ale końcówka należała już do Tłoków. Start 9-3 jest najlepszym dla Pistons od sezonu 2005/06.

Atlanta Hawks @ Detroit Pistons, 104-111

D’Angelo Russell zdobył 11 ze swoich 21 punktów w czwartej kwarcie i Brooklyn Nets sprawili niespodziankę w Portland, przerywając jednocześnie 4-meczową serię porażek. Obie drużyny wymieniały się prowadzeniem w ostatniej odsłonie, ale Blazers po zbliżeniu się na punkt na 33 sekundy przed końcem potem nie zdołali odrobić już straty.

Brooklyn Nets @ Portland Trail Blazers, 101-97

Dion Waiters zdobył 12 ze swoich 21 punktów w czwartej kwarcie, a Miami Heat odrobili straty w końcówce i wygrali mecz z Utah Jazz. Żar zakończył spotkanie runem 13-0 (10 punktów Waitersa) i łącznie zatrzymali Utah na 25 zdobytych punktach w drugiej połowie.

Miami Heat @ Utah Jazz, 84-74

Aaron Gordon zdobył 22 punkty i Orlando Magic nie mieli problemów z pokonaniem Phoenix Suns. Magic powiększyli przewagę w czwartej kwarcie aż do 25 oczek po tym, jak do przerwy prowadzili tylko 1 oczkiem. T.J. Warren miał 20 punktów, a Josh Jackson career-high 20 punktów.

Orlando Magic @ Phoenix Suns, 128-112

Indiana Pacers zatrzymała Chicago Bulls na 39.8% z gry i przerwała swoją 4-meczową serię porażek. Dla Indiany 25 punktów zdobył Victor Oladipo.

Indiana Pacers @ Chicago Bulls, 105-87