Labs Raport: Clippers wyeliminowani, Nuggets wciąż z nadziejami, niesamowita walka na Zachodzie

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 0

Tylko 6 spotkań rozegrano ubiegłej nocy, ale prawie wszystkie – tak jak zapowiadaliśmy – o dużym ciężarze gatunkowym. Denver Nuggets wyeliminowali LA Clippers z walki o playoffy, jednocześnie samemu robiąc krok w ich stronę. Zwycięstwa odnieśli Spurs, Thunder oraz Pelicans i wszystkie 3 drużyny wciąż mają taki sam bilans, znajdując się na miejscach 5-7.

Przegrali za to Portland Trail Blazers, którzy wciąż mają w garści 3. miejsce, ale nie mają zapewnionej nawet przewagi parkietu w pierwszej rundzie. Wygrali także Bucks, zrównując się bilansem z Miami Heat. Zapraszam na Labs Raport.

Denver Nuggets trafili 10 z 12 pierwszych rzutów i prowadzili od początku do końca w spotkaniu z Clippers. Will Barton zdobył 31 punktów, Nikola Jokić miał 23 punkty, 11 zbiórek i 11 asyst, a Nuggets wygrywając już po raz 5. z rzędu ponownie zrównali się bilansem z Minnesotą Timberwolves, ale wciąż są na 9. miejscu w Konferencji Zachodniej. Z samymi Wolves zagrają w ostatnim dniu sezonu regularnego, co może być bezpośrednim starciem o playoffy.

Waleczni i niezłomni Clippers zostali za to już oficjalnie wyeliminowani z wyścigu playoffowego. Była to ich 4. porażka w ostatnich 5 spotkaniach. Kończy się więc seria 6. udziałów w postseason z rzędu. 24 punkty dla Clippers miał Lou Williams. Ostatecznie ich nadzieje pogrzebane zostały w trzeciej kwarcie, gdy goście powiększyli 10-punktowe prowadzenie do 19 oczek.

Denver Nuggets @ LA Clippers, 134-115

LaMarcus Aldridge zdobył 28 punktów przeciwko swojej byłej drużynie, prowadząc San Antonio Spurs do bardzo ważnej wygranej nad Portland Trail Blazers. Spurs przegrali ostatnie dwa mecze, ale dzięki wygranej mają taki sam bilans jak Pelicans i Thunder. Manu Ginobili miał 17 punktów i zdobył 8 ważnych punktów w czwartej kwarcie, które powiększyły przewagę Spurs do 11 punktów.

Z drugiej strony Blazers przegrali 3. raz z rzędu i ponownie nie zapewnili sobie przewagi własnego parkietu w pierwszej rundzie. Damian Lillard miał 33 punkty powracając po kontuzji kostki.

Portland Trail Blazers @ San Antonio Spurs, 105-116

Paul George oraz Russell Westbrook zdobyli po 24 punkty, Carmelo Anthony dodał 22, a Oklahoma City Thunder przerwali 20-meczową serię wygranych Houston Rockets na własnym parkiecie. Na 7 minut przed końcem przegrywali jeszcze jednym punktem, ale zdobyli 11 kolejnych i odjechali ze zwycięstwem. Thunder mają w tym momencie taki sam bilans jak New Orleans Pelicans oraz San Antonio Spurs. James Harden miał 26 punktów dla Rockets.

Oklahoma City Thunder @ Houston Rockets, 108-102

Anthony Davis zdobył 34 punkty, Nikola Mirotić dołożył 28, Jrue Holiday miał 25 punktów i New Orleans Pelicans wygrali niezwykle ważne spotkanie z Golden State Warriors. Goście nie tylko przerwali 10-meczową serię porażek z Wojownikami, ale przede wszystkim zrobili duży krok w stronę zapewnienia sobie awansu do playoffów.

Kevin Durant miał świetny mecz z 41 punktami, 10 zbiórkami i 5 asystami, ale nie wystarczyło to na walczących o życie Pelicans. W trzeciej (miał w niej 19 oczek) i czwartej kwarcie trzymał swój zespół w grze, ale popełnił także stratę w ostatniej minucie spotkania, po której E’Twaun Moore trafił daggera, powiększając różnicę do 4 oczek na 23.5 sekundy przed końcem.

New Orleans Pelicans @ Golden State Warriors, 126-120

Eric Bledsoe i Khris Middleton zdobyli po 22 punkty i poprowadzili Milwaukee Bucks do wygranej nad New York Knicks. Giannis Antetokounmpo nie grał z powodu kontuzji kostki. Dzięki wygranej Kozły zrównały się bilansem z szóstymi Miami Heat, ale przegrali z nimi wcześniej tie-breaker.

Jarrett Jack miał 18 punktów dla Knicks, którzy grali bez Hardawaya Jr, Kantera oraz Mudiaya. Bucks przegrywali jednym punktem przed startem czwartej kwarty, ale rozpoczęli ją od zdobycia 12 kolejnych punktów i potem już tylko kontrolowali swoje prowadzenie.

Milwaukee Bucks @ New York Knicks, 115-102

Brooklyn Nets trafili 24 rzutów za 3 punkty, tylko 1 mniej od rekordu NBA, łatwo radząc sobie z Chicago Bulls. Quincy Acy miał 6 trójek i 21 punktów, a 5 rzutów zza łuku i 20 punktów dodał Allen Crabbe. Dla Chicago 20 punktów zdobył Sean Kilpatrick. Goście prowadzili dwucyfrową różnicą już od drugiej kwarty.

Brooklyn Nets @ Chicago Bulls, 124-96