Shabazz Muhammad zostaje w Minnesocie

Paweł Mocek Newsy 0

Trwająca ponad dwa miesiące wolna agentura Shabazza Muhammada dobiega końca. 24-latek zostaje w miejscu, w którym spędził swoje pierwsze cztery sezony w NBA – w Minnesocie Timberwolves.

Muhammad podpisze z Wilkami roczną, minimalną umowę, wartą 1.6 miliona dolarów, dzięki czemu zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem już w przyszłym roku. Skrzydłowy Timberwolves tego lata nie otrzymał takiej oferty, jakiej spodziewał się jeszcze przed rozpoczęciem offseason.

24-latek dostawał na rynku nieco wyższe oferty (inne zespoły chciały na niego wykorzystać swoje bi-annual oraz room exception), by zostać w Minnesocie. Za rok będzie mógł podpisać nową, dłuższą umowę z Wolves, którzy będą dalej posiadać jego prawa Birda. Może być to bardzo ważne, jeśli zespół z Miasta Jezior nie będzie miał pieniędzy na innych wolnych agentów (w przypadku podpisania przez Andrew Wigginsa przedłużenia kontraktu).

W ubiegłym sezonie 14. pick draftu 2013 zdobywał średnio 9.9 punktu w 19.4 minuty gry, będąc jednym z kluczowych graczy ławki rezerwowych Timberwolves.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Zapowiedź sezonu 2017/18: Charlotte Hornets
Poprzedniego sezonu Szerszenie nie mogły zaliczyć do udanych. Pomimo niezłego potencjału nie potrafili wypracować formy ...