Zapowiedź: Czy Cavaliers przyjdą do gry w meczu numer 2?

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 0

Celtics absolutnie zaskoczyli Cavaliers w meczu numer jeden, ale jak wiemy – w playoffach nieważne jest to, jaką różnicą przegrywasz mecz, szczególnie Game 1. Drugie spotkanie może być zupełnie inną historią i należy się spodziewać, że LeBron James na pewno nie zagra drugich tak słabych zawodów.

* Absencje wpisywane są w godzinach przedpołudniowych do czasu rozpoczęcia spotkania status nieobecnych zawodników może ulec zmianie.

1. Boston Celtics (2) – Cleveland Cavaliers (4), 02:30

Jak nastroje po Game 1? Spodziewaliście się taaakiego lania ze strony Bostonu? I pomyśleć, że gdy kilka tygodni temu gruchnęła wiadomość, że Kyrie Irving wypada na resztę sezonu, to rozpoczęła się zażarta walka pomiędzy Heat, Bucks i Wizards o siódmą lokatę, która gwarantowała starcie właśnie z Celtics. Jak widać ekipa z Bostonu ma się świetnie, a młodzież w osobach Roziera, Smarta, Browna i Tatuma ma spore szanse, żeby kolejny raz zaszokować ligę i znaleźć się w Wielkim Finale. A co było powodem blowoutu w Game 1? Przede wszystkim dobra obrona, ale także beznadziejna gra Cavs na dystansie. Kawaleria trafiła tylko 4/26 za 3 pkt, pudłując pierwsze 14 rzutów zza łuku. Do tego przespali już pierwszą kwartę (minus 18) i później nie podjęli walki. Również James nie zachwycił (15/7/9), notując skuteczność na poziomie 31%. Dzisiaj czeka nas bardzo ważny mecz, bowiem w historii playoffów, tylko 19 z ponad 300 ekip zdołało awansować dalej ze stanu 0-2, a w finałach konferencji były tylko cztery takie przypadki. Na plus dla Jamesa i spółki przemawia fakt, że również oni zdołali się wygrzebać z takich kłopotów w finale 2016 roku, ale wtedy grał tam… Irving. W porównaniu z poprzednim meczem wzrosły szanse Celtics na wygraną do 60% i również w stali się faworytem w całej serii – też 60%.

Absencje: BOS – Irving, Hayward, Thies; CLE – nikt;

Ciekawy matchup:

  • Jayson Tatum vs LeBron James
  • Al Horford vs Kevin Love

Stan rywalizacji:

Dotychczasowe spotkania w playoff:

  1. Boston Celtics – Cleveland Cavaliers 108-93

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *