Zapowiedź: Czy Cavs wyrównają stan rywalizacji?

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 0

Przed nami jedno z najważniejszych spotkań w tej serii. Jest to zarówno ogromna szansa dla gospodarzy na wyrównanie rywalizacji, jak i okazja dla gości na odskoczenie na bardzo bezpieczne 3-1 z meczem numer pięć na własnym parkiecie. Bez zbędnej zwłoki zapraszamy na zapowiedź.

* Absencje wpisywane są w godzinach przedpołudniowych do czasu rozpoczęcia spotkania status nieobecnych zawodników może ulec zmianie.

1. Cleveland Cavaliers (4) – Boston Celtics (2), 02:30

Cavaliers odblokowali się i dzisiejsze spotkanie pokaże, czy pewne zwycięstwo w meczu numer 3 było początkiem ich świetnej formy, czy też to Celtics zaliczyli jednorazową wpadkę. Kluczem do zwycięstwa była obrona, a najważniejszym czynnikiem było zatrzymanie Horforda, gdzie dobrze z tego zadania wywiązał się Thompson. Jednak cała drużyna spisała się świetnie, 76% rzutów Zielonych było kontestowanych (w Game 1 i 2 zaledwie 58%). Cavaliers wiedzą, że w Bostonie liczy się ruch piłki, więc muszą się dostosować i biegać w obronie. Czy dzisiaj utrzymają ponownie taką intensywność? Celtics od początku play-offów nie spisywali się dobrze w obcych halach i 30-punktowa porażka była tego dowodem. Z drugiej strony, kolejne spotkanie na skuteczności 39% oraz 27% za 3 punkty już nie powinno mieć miejsca. Najlepszym strzelcem po stronie gości w poprzednim meczu był Jayson Tatum, który wraz z Horfordem i Brownem jest liderem tegorocznego składu Zielonych. Pierwszoroczniak dalej się uczy, a najważniejsze, że chce pogłębiać wiedzę. Ostatni odcinek z cyklu „Details” Kobe Bryant poświęcił właśnie Tatumowi, który obejrzał ten odcinek mnóstwo razy. Z takim podejściem może być tylko lepszy. Co nam dzisiaj Maszynka wywróżyła – mocne 68% szans na wygraną Cavaliers.

Absencje: CLE – nikt; BOS – Irving, Hayward, Theis, niepewny Larkin

Ciekawy matchup:

  • Tristan Thompson vs. Al Horford

Stan rywalizacji: 1 – 2

Dotychczasowe spotkania w playoff:

  1. Boston Celtics – Cleveland Cavaliers (108-93)
  2. Boston Celtics – Cleveland Cavaliers (107-94)
  3. Cleveland Cavaliers- Boston Celtics (116-86)

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Kings i Hawks nie są przekonani co do Luki Doncicia
Sacramento Kings oraz Atlanta Hawks - posiadacze drugiego i trzeciego wyboru w drafcie 2018 - ...