Zapowiedź: Czy to już ostatni mecz Finałów?

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 0

 W 2016 roku Cavaliers potrafili wrócić ze stanu 1-3 i zdobyć upragniony pierścień. Niepoprawnych optymistów, którzy wierzą, że Cavaliers będą zdolni do zdobycia mistrzostwa przegrywając 0-3 jest już bardzo mało, tym bardziej, że w ekipie Cavs nie gra już Irving, a do drużyny Dubs dołączył Durant.

* Absencje wpisywane są w godzinach przedpołudniowych do czasu rozpoczęcia spotkania status nieobecnych zawodników może ulec zmianie.

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors, 03:00

Eksperci nie używają zaimka „kto?”, tylko „kiedy?”. Kluczowe pytanie jakie się pojawia na obecnym etapie dotyczy terminu zdobycia mistrzostwa przez Warriors. Czy zakończą tę nierówną walkę w Ohio, czy będą świętować w Oakland? Z jednej strony dobrze byłoby fetować u siebie, z drugiej strony sweep pokaże ich moc. Z jednej strony odpuszczenie w tym spotkaniu może doprowadzić do odrodzenia się Cavs, z drugiej strony mając tyle gwiazd w zespole nie powinni się obawiać przegrania 4 spotkań z rzędu. LeBron James nie może się podnieść po pierwszym spotkaniu. Oczywiście dalej gra fenomenalnie, ale z błachym wsparciem w drużynie musiałby się wznieść na poziom +50 w każdym spotkaniu. Dalej bije rekordy – w ostatnim meczu wyprzedził Michaela Jordana w liczbie spotkań z minimum 30 punktami (ma ich na koncie 110). Jednak to drużyna wygrywa i Cavs muszą zagrać całe spotkanie, tak jak w pierwszej połowie ostatniego meczu. Love, Smith, Hood mogą być wsparciem dla LeBrona, ale potrzebują stabilności. Z drugiej strony niejednemu odechciałoby się grać, gdy zamykasz w obronie kolejne gwiazdy przeciwnika, a ten ostatni urządza sobie strzelecki festyn. Do gry wrócił Iguodala, który odciążył Kevina Duranta w zadaniach defensywnych na LeBronie i to było aż nadto odczuwalne. Durant świetnie się czuje w Ohio, zamknął mecz rzucając 43 punkty (15/23 z gry, w tym 6/9 za trzy), zbierając 13 piłek i 7 razy zaliczając asystę. Z dużym prawdopodobieństwem mecz ten będzie pojedynkiem o statuetkę MVP pomiędzy Currym oraz Durantem. Maszyna jeszcze wierzy w wyrównany pojedynek – 56% szans na wygraną Warriors.

Absencje: CLE; GSW – niepewny Iguodala

Ciekawy matchup:

  • walka o MVP: Steph Curry vs. Kevin Durant

Stan rywalizacji: 0 – 3

Dotychczasowe spotkania w playoffach:

  1. Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers (124-114 po dogrywce)
  2. Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers (122-102)
  3. Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors (102-110)

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *