Labs Raport: Nerwy w Memphis, porażki finalistów, career-high Antetokounmpo

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 6

Giannis Antetokounmpo nie zatrzymuje się. Po przegranej przeciwko Cleveland, Greek Freak zdobył tym razem career-high 44 punkty przeciwko Portland Trail Blazers, dając swojej drużynie prowadzenie po przechwycie na 11 sekund przed końcem, a potem blokując Jusufa Nurkicia pod własną obręczą. Grek zdobył 17 z 44 oczek w czwartej kwarcie.

Do niespodzianek doszło w meczach ubiegłorocznych finalistów. Cleveland Cavaliers na własnym parkiecie już w pierwszej kwarcie przegrywali 21 punktami z Orlando Magic grającymi bez Aarona Gordona i Elfrida Paytona (po stronie Cavs brakowało Derricka Rose’a) i nie udało im się aż do końca spotkania zbliżyć na mniej niż 7 punktów. Magicy trafili 17 z 35 rzutów zza łuku i przerwali 17-meczową serię porażek z Kawalerią.

Do drugiej niespodzianki doszło w Memphis, gdzie gospodarze zbudowali w trzeciej kwarcie 19-punktowe prowadzenie nad Golden State Warriors i obronili je w końcówce. Marc Gasol miał 34 punkty i 14 zbiórek. Na 43 sekundy przed końcem Stephen Curry miał wrażenie, że był faulowany przy rzucie, cisnął swoim ochraniaczem na zęby w parkiet tuż przy arbitrze i został wyrzucony z boiska. Zaraz potem do szatni zszedł także Kevin Durant za kłótnię z arbitrem. Warriors przegrali po raz drugi w trzech meczach.

W Salt Lake City, Oklahoma City Thunder ze swoim gwiazdorskim trio została zatrzymana na 87 punktach (Westbrook był 2/11 z gry i zdobył 6 punktów, mając 7 strat) i Jazz pokonali Grzmot. Phoenix Suns odnieśli kolejną upokarzającą, tym razem 42-punktową porażkę z Los Angeles Clippers. Choroba nie powstrzymała DeMara DeRozana od zdobycia 30 punktów i poprowadzenia Toronto Raptors do zdecydowanego zwycięstwa nad Philadelphią 76ers (nie grał Joel Embiid). Dallas Mavericks wciąż szukają swojego pierwszego zwycięstwa w sezonie – zaliczyli już swoją trzecią porażkę, tym razem w meczu z Houston Rockets. James Harden zdobył 29 punktów i Rockets są wciąż niepokonani.

Kristaps Porzingis zdobył 33 punkty, Knicks prowadzili 21 punktami w drugiej kwarcie, ale Detroit Pistons odrobili straty w drugiej połowie i pokonali ich w Madison Square Garden. Tobias Harris zdobył 22 z 31 punktów w dwóch ostatnich kwartach. Sacramento Kings zdobyli zaledwie 79 punktów na trudnym terenie w Denver, gdzie gospodarze spokojnie wygrali swoje pierwsze domowe spotkanie w tym sezonie. Miami Heat prawie wypuścili z rąk zwycięstwo, przegrywając czwartą kwartę 11 punktami z Indianą Pacers, ale ostatecznie Victor Oladipo (28 punktów) i spółka nie dali rady wygrać drugiego meczu w sezonie. San Antonio Spurs prowadzeni przez LaMarcusa Aldridge’a (28-10) wygrali w Chicago z Bykami.