Andrew Bogut dołącza do Los Angeles Lakers

Marta Kiszko Newsy 2

Jak donosi Shams Charania na łamach The Vertical, Andrew Bogut zostanie na jeden sezon graczem Los Aneles Lakers. Jego gaża wyniesie 2.3 mln dolarów (minimum dla weterana), kontrakt nie jest w pełni gwarantowany.

Bogut jako swój przyszły kierunek wybrał Los Angeles. Choć swego czasu łączony był z San Antonio Spurs, zdecydował się na klub z Miasta Aniołów z powodu chęci grania pod skrzydłami Luke’a Waltona oraz możliwości bycia częścią rosteru z dużą skalą talentu wśród młodych. Dodatkowym argumentem ponoć miało być również podpisanie Kentaviousa Calldwell-Pope’a.

32-latek z Australii zeszłe rozgrywki zakończył już na początku marca, kiedy to w pierwszym meczu w barwach Cavaliers złamał nogę. Bogut na boisku spędził jedynie 58 sekund.

Center miał najlepsze rozgrywki będąc graczem Milwaukee Bucks. Jego średnie na mecz z całej 12-letniej kariery to 10.0 punktów, 8.9 zbiórek, 2.3 asysty oraz 1.6 bloków.

2 Komentarze

  1. Razem z Brookiem na centrze zarobią krocie dla lekarzy 😉

  2. Dobry mentor o defensywnym nastawieniu do zdolnej młodzieży, szkoda tylko trochę minut Zubać’a. Pytanie tylko jak ze zdrowiem będzie.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Wiggins blisko „maxa”
Minnesota Timberwolves oraz Andrew Wiggins powinni podpisać przedłużenie umowy jeszcze przed obozem przygotowawczym. Koszykarz ma ...