Bismack Biyombo wymieniony do Charlotte, Timofiej Mozgow idzie do Magic

Paweł Mocek Transfery 1

Charlotte Hornets, Chicago Bulls oraz Orlando Magic doszli do porozumienia w sprawie wymiany – raportuje Adrian Wojnarowski z ESPN. W jej ramach, Bismack Biyombo trafia do Hornets, Timofiej Mozgov i Jerian Grant pójdą do Magic, a Julyan Stone dołącza do Bulls.

Hornets pozbywają się więc kontraktu Mozgova, który pozyskali oddając Dwighta Howarda do Brooklyn Nets. W zamian za to otrzymują Biyombo, który ma docelowo prawdopodobnie być właśnie częścią rotacji w miejsce Howarda. Biyombo zarabia minimalnie więcej od Mozgova, ale na sezon 2019/20 ma opcję zawodnika, wartą 17 milionów dolarów.

Magic rozładowują log-jam na pozycjach podkoszowych. Mozgov na pewno nie będzie dostawał minut i będzie zajmował miejsce na liście płac tyle samo czasu co Biyombo. W rotacji środkowych, odblokowuje to minuty dla Mohameda Bamby, grającego za Nikolą Vuceviciem. Dodatkowo, otrzymują także Jeriana Granta, który może uzupełnić ubogą rotację rozgrywających.

Bulls występują tu w roli drużyny uzupełniającej wymianę, a dodatkowo zmniejszają nieco wydatki, po podpisaniu ostatnio umowy z Zachiem LaVinem. Pozyskany przez nich Julyan Stone zostanie niedługo zwolniony.

Komentarze

  1. Pingback:Zapowiedź sezonu 2018/19: Orlando Magic - NBA Labs – strona o koszykówce NBA. Wyniki, aktualności, relacje i analizy.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *