Dirk Nowitzki z roczną umową od Mavericks

Paweł Mocek Transfery 1

Dirk Nowitzki i Dallas Mavericks są w trakcie finalizacji rocznej umowy na 5 milionów dolarów – raportuje Shams Charania z Yahoo Sports. Żadnej ze stron nie zależy, by jak najszybciej dojść do porozumienia.

Wcześniej Mavs odrzucili opcję zawodnika w kontrakcie Nowitzkiego (była ona warta również 5 milionów dolarów), by zwiększyć sobie pole manewru w trakcie wolnej agentury. Swój cel osiągnęli, zatrudniając DeAndre Jordana oraz zatrzymując w drużynie – oprócz Nowitzkiego – także Yogiego Ferrella i Salaha Mejriego.

Dla Niemca będzie to już 21. sezon w karierze i wszystkie rzecz jasna rozegrał w barwach jednego zespołu. 13-krotny All-Star jest obecnie na 6. miejscu na liście najlepszych punktujących w historii NBA i choć niedługo wyprzedzi go LeBron James, to on sam po sezonie 2018/19 może wskoczyć na 5. pozycję – przed Wilta Chamberlaina oraz Michaela Jordana.

Komentarze

  1. Pingback:Dirk Nowitzki nie zagra przez kolejne kilka tygodni - NBA Labs – strona o koszykówce NBA. Wyniki, aktualności, relacje i analizy.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *