Labs Raport: Gregg Popovich pisze historię, triple-double Chrisa Paula, dotkliwa porażka Clippers

Mateusz Połuszańczyk Strona Główna Wyniki 2

Dzisiaj zaserwowano nam tylko trzy mecze, ale emocji nie zabrakło. Gregg Popovich odniósł tysiąc dwieście jedenaste zwycięstwo na parkietach najlepszej koszykarskiej ligi świata, Chris Paul wykręcił piętnaste triple-double w karierze, a Toronto Raptors bez większych problemów triumfowali nad Los Angeles Clippers. Zapraszamy na krótkie podsumowanie minionej nocy w NBA.

Portland Trail Blazers 103@111 Houston Rockets

Houston Rockets pokonali Portland Trail Blazers, przerywając serię trzech porażek z rzędu. Początek spotkania należał do gości, którzy wypracowali piętnastopunktową przewagę, ale wtedy nastąpił zwrot akcji, a wszystko za sprawą świetnej postawy graczy rezerwowych Rakiet. Uskutecznili oni run 24-6 i do przerwy rezultat brzmiał 54-51 na korzyść Portland. Na przełomie trzeciej oraz czwartej kwarty miejscowi zaliczyli następną ucieczkę 25-5, osiągając siedemnaście oczek różnicy w ostatniej części rywalizacji. Trail Blazers zdołali jeszcze odpowiedzieć zrywem 14-2, lecz to było za mało na dobrze dysponowanych podopiecznych Mike’a D’Antoniego. Aż siedmiu zawodników Houston uzyskało dwucyfrową zdobycz punktową. Chris Paul zanotował piętnaste triple-double w karierze (11pkt, 11zb, 10ast), natomiast James Harden ukończył zawody z dorobkiem 29 oczek. Rockets rzucili więcej punktów z pomalowanego (64-46) oraz po szybkich kontratakach (22-8).

Z ciekawostek: w drugiej odsłonie pojedynku PJ Tucker próbował ratować piłkę po niedokładnym podaniu kolegi z zespołu, po czym wylądował u stóp Jima Crane’a (właściciela drużyny bejsbolowej Houston Astors) oraz Alexa Bergmana (występującego na pozycji wewnątrzpolowego Astors), doprowadzając do rozlewu… piwa. Zbrodnia marnotrawstwa!

Phoenix Suns 86@111 San Antonio Spurs

San Antonio Spurs wygrali z Phoenix Suns, odnosząc trzeci kolejny triumf. Ostrogi od pierwszych minut pewnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, nie dając przyjezdnym nawet cienia złudzeń, że mogą w tym meczu coś ugrać. Najwyższa przewaga, jaką osiągnęli gospodarze, wyniosła aż 25 oczek. Kapitalnie spisywał się Bryn Forbes, który zgromadził 24 punkty (8/14 FG, 5/5 3PT) i zebrał 11 piłek (rekord kariery). Spurs rzucali ze skutecznością 49.4% z gry (13/21 3PT), jednocześnie ograniczając poczynania Słońc do 40.2% celnych prób z pola (8/28 3PT).

Ta wygrana to nie tylko i wyłącznie mecz, który trafia do kolumny z literką „W”, ale również następny sukces trenerski w bogatej karierze Gregga Popovicha. Charyzmatyczny As Wywiadu święcił dzisiaj 1211-te zwycięstwo w roli głównego szkoleniowca ekipy z Teksasu, dzięki czemu – wyprzedzając Pata Rileya – wskoczył na czwarte miejsce na liście wszech czasów wśród trenerów z największą ilością triumfów w historii NBA. Brawo, gratulujemy!

Toronto Raptors 123@99 Los Angeles Clippers

Toronto Raptors okazali się lepsi od Los Angeles Clippers, zacierając nieco ślad po dwóch meczach zwycięskiej posuchy. O ile podczas pierwszej połowy gospodarze jeszcze jako tako trzymali kontakt z Toronto (do przerwy 70-57), o tyle w trzeciej odsłonie rywalizacji jedyna kanadyjska drużyna w stawce wskazała im miejsce w szeregu, wygrywając ten fragment potyczki 33-17. Najwyższa przewaga Dinozaurów? 32 oczka. Serge Ibaka zdobył 25 punktów, miał 9 zbiórek oraz 3 bloki. Do pozytywów trzeba także zaliczyć: Kyle’a Lowry’ego (21pkt, 7ast, 5zb), Jonasa Valanciunasa (16pkt, 5zb) i Freda VanVleeta (14ast, 2TO). Raptors grzeszyli z dystansu (14/29 3PT), zaś Clippers nie bardzo czuli flow zza łuku (8/28 3PT). Ponadto podopieczni Nicka Nurse’a wymusili na oponentach 17 strat piłki, po których uzyskali 24 oczka.