Zagrywka: Portland Trail Blazers

Dawid Felietony Strona Główna Zagrywka 7

Jak już wspomniałem we wcześniejszych odcinkach możliwości zepsucia zagrywek jest dużo. Dlatego warto mieć przygotowane dwa warianty w jednym zagraniu. Natrafiłem na bardzo ciekawe video, jak mają to rozpisane zawodnicy Portland Trail Blazers.

W ostatnich sezonach słysząc Portland Trail Blazers myślimy Lillard, przeciętny gracza (nawet nie formatu All-Star), ale jednak lider drużyny z Oregonu. W prezentowanej zagrywce jest on zarówno wabikiem, jak i egzekutorem, w zależności, która wersja zostanie zrealizowana. Damiana nie można odpuścić gdy ucieka po zasłonach, absorbuje obronę rywala, a faktyczny atak przychodzi z drugiej strony. Piłkę otrzymuje zawodnik wybiegający na szczyt, który podaje ją na skrzydło (zawsze to gdzie ma się wkrótce „pojawić” Lillard). Natomiast gracz, który przed chwilą pozbył się piłki dostaje zasłonę od centra i ucieka na drugie skrzydło, gdzie powinno pójść kończące podanie. Jest to przykład wytrenowanego zagrania, niejako na pamięć, gdzie piłka leci w konkretne miejsce, „oczekując” na zawodnika do którego ma trafić.  W przypadku gdy pierwsza wersja nie wyjdzie, wykorzystujemy  Lillarda, który po zasłonie powinien przybiec na drugie skrzydło.

Kolejny przykład z zaprezentowanego video również posiada dwie możliwe wersje ataku z dwóch stron parkietu. Podobnie jak poprzednio rozpoczynamy od wybiegnięcia zawodnika na szczyt, skręcającego na przeciwległe, niż gracz z piłką skrzydło. Oczywiście korzysta przy tym na zasłonie od swojego centra. W tym samym czasie po drugiej stronie parkietu również jest rozgrywana akcja dwójkowa bez piłki. W najprostszym układzie dwie niezależne zasłony bez piłki powinny dać nam dwóch zawodników na czystych pozycjach. Rozgrywający sam wybiera korzystniejszą wersję.

pzdr dd

7 Komentarze

 1. Gracz,który zdobywa 51 pkt przeciwko GSW jestes przeciętny? Nawet nie formatu All Star??? Proszę o rozumne posługiwanie się terminami i pojęciami

  1. Autor po typowej polskiej polowce

   Piłeś nie pisz 😉

 2. Panowie, Wy tak na poważnie, czy mnie wkręcacie? Mòwi Wam coś słowo: „ironia”? Szkoda, że jej nie wyłapaliście (bo to w nawiasie o All-Star miało być podpowiedzią).

  1. Musisz się lepiej postarać, trudne do wyłapania 😉

   1. Teksty z podwójnym dnem są moją słabą stroną 🙁 Zabrakło tzw. emotikona „;)”, ale staram się ich nie używać. W rzeczywistości Lillarda bardzo cenię i coroczna jego absencja w różnego rodzaju rankingach, czy zabawach jest dla mnie nieporozumieniem. Na szczęście wydaje się to gościu z głową na karku i nie jest mu potrzebna ta cała „otoczka”.

    1. Dobrze ze nie negocjujesz z Koreą 🙂 na wyłapanie podwojnego dna mogłoby być za późno 🙂

 3. Uznajemy tłumaczenie,krucjata odwołana.
  Tak naprawdę to bardzo miło,że post zagrywka nosi tytuł PTB

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Mason Plumlee z trzyletnim kontraktem od Denver Nuggets
Mason Plumlee musiał czekać na swoją umowę ponad dwa i pół miesiąca, ale wcale nie ...