Zapowiedź spotkań – 02/11/2017

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 0

Po wczorajszym maratonie, liga zafundowała nam tylko 2 mecze. Napisałbym, że jeden z nich to szlagier, jednak San Antonio grają cały czas bez swojej gwiazdy Kawhi, co stawia w roli faworytów ekipę Mistrzów. Podobnie jak wczoraj spojrzymy też na wartych uwagi rookies z kolejnych 3 zespołów.

1.San Antonio Spurs – Golden State Warriors godz. 01:00

SAS 4-3, GSW 5-3

Obydwie drużyny przystąpią do spotkania wypoczęte, dodatkowo goście przybędą w pełnym składzie. Popovich natomiast nie nie będzie miał do dyspozycji Parkera, Lauvergne’a, Leonarda oraz Ginobli’ego. Wygadany trener San Antonio wszedł w polemikę z władzami ligi, retorycznie pytając według jakich kryteriów oceniamy który zawodnik jest uważany za „kluczowy” dla drużyny. Oczywiście dotyczyło to sprawy celowego odpuszczania spotkań przez trenerów, aby zdrowi zawodnicy mieli czas na regenerację. Kawhi ma wrócić dopiero od kolejnego meczu, przypadek? W Spurs solidnie prezentuje się, zastępujący Parkera na rozegraniu, Murray (8,7pkt/3,7as/6,7zb/40%FG), tylko brakuje mu rzutu za 3, zresztą podobnie jak całej drużynie z San Antonio (25 miejsce w lidze i 33% skuteczności za 3). Zresztą Pop nigdy nie był zwolennikiem sterczenia za linią rzutów za 3, co potwierdza ilość prób oddanych w tej kategorii (29 miejsce w lidze). Natomiast aktualni Mistrzowie wrócili na właściwe ofensywne tory – 1 miejsce Offensive Rating, starając się ukryć niedostatki w obronie 29 miejsce w Defensive Rating.  Przodują w lidze w kilku statystykach, m.in. rzucają za 2 z 61% skutecznością, czy też mają średnio 31 asyst na mecz.

San Antonio – rookies

  • Brandon Paul SG, draft niewybrany w 2013 (5,1pkt/1,4zb/67%FG/66%FG3)

Golden State – rookies

  • Jordan Bell C, draft 38 (5,3pkt/2,2zb/89%FG)

Ciekawy matchup:

  • LaMarcus vs. Draymond Green
  • Gay vs Iguodala

2.Portland Trail Blazers – Los Angeles Lakers godz. 03:30

POR 4-3, LAL 3-4

Portland grają b2b, Jeziorowcy mieli wczoraj wolne dodatkowo nikt nie narzeka na kontuzje. W Portland będzie brakowało taki zawodników jak: Wilcox, Baldwin oraz Leonard. Gracze Portland cały czas mają do poprawy skuteczność za 2, co ciekawe jest ona niewiele wyższa, niż przy rzutach za 3 (29 miejsce w lidze i 43%FG oraz 2 miejsce w lidze i 42% %FG3). Dobrze też bronią dystans, pozwalając swoim przeciwnikom na 31% skuteczność za linii za 3, co daje im 3 miejsce w lidze. Potwierdzeniem solidności zawodników Rip City jest 3 Offensive Rating i 7 Defensive Rating.  Luke Walton natomiast stara się wdrożyć poprawne nawyki do młodej ekipy Jeziorowców. 26 miejsce w lidze stratach przekłada się na dużą ilość przechwytów uzyskiwanych przez ich przeciwników (29 miejsce w lidze). Trener w jednym z meczów (bodajże z Toronto) potrafił zdjąć pierwszą piątkę w końcówce meczu, ponieważ miał zastrzeżenia do ich powrotu na własną połowę. Lakers posiadają za to wyrównaną rotację, aż 8 zawodników zdobywa pomiędzy 10-14 punktów.

Los Angeles – rookies

  • Lonzo Ball PG, draft 2 (10,4pkt/7,3zb/7as/fatalna skuteczność)
  • Kyle Kuzma SF, draft 27 (14pkt/5zb/1,7as/53%FG)
  • Josh Hart SG, draft 30 (4,2pkt/2,8zb/59%FG)

Ciekawy matchup:

  • Nurkic vs. Lopez
  • Lillard vs. Lonzo Ball

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *